Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska: Liczba przesyłek z opcją Odbiór w Punkcie podwoiła się w 2019 r.

6
Podziel się:

Poczta Polska w każdym miesiącu 2019 roku obsłużyła ponad milion przesyłek w sieci Odbiór w Punkcie. Trafiła tam co trzecia doręczana przez operatora paczka, podała Poczta. Oznacza to, że liczba przesyłek doręczanych przez Pocztę w opcji Odbiór w Punkcie w 2019 roku podwoiła się.

Poczta Polska: Liczba przesyłek z opcją Odbiór w Punkcie podwoiła się w 2019 r.
bEDxzshx

Wysoką dynamikę widać było szczególnie w szczycie przedświątecznym, kiedy w dwóch pierwszych tygodniach grudnia klienci odebrali w punktach tyle paczek, ile przez cały listopad. Spółka odnotowuje stały trend wzrostu popularności odbioru przesyłek w sieci sklepów Żabka i stacji paliw Orlen. Swoją silną pozycję utrzymują także placówki pocztowe, podano.

"Sieć Odbiór w Punkcie zaczęliśmy budować w 2015 roku wspólnie z partnerami, obecnie tworzą ją placówki pocztowe, stacje PKN Orlen, sklepy Żabka oraz kioski i saloniki prasowe Ruchu, w sumie to już 12 tys. miejsc. Prowadzimy rozmowy z firmami sieciowymi, aby dodawać kolejne wygodne dla klienta punkty na pocztowej mapie click&collect" - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel, cytowany w komunikacie.

Klienci odbierają 85% przesyłek w dniu dostarczenia ich do punktu. Punkty odbioru są coraz popularniejsze wśród klientów Poczty, decyduje o tym wielkość sieci oraz jej rozwój. W grudniu 2019 ponad 40% odbiorów w punkcie zostało zrealizowanych właśnie w Żabkach, podano.

bEDxzshz

Z raportu Poczty Polskiej pt. "Rozwój rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) w Polsce 2014-2023" wynika, że w 2018 roku operatorzy KEP obsłużyli ponad 476 mln paczek, czyli o 75% więcej niż w 2014 roku. Wartość rynku wyniosła 6,95 mld zł (wzrost o 60% w stosunku do 2014 roku). Prognozuje się, że w 2023 roku operatorzy KEP obsłużą prawie 850 mln paczek, czyli dwa razy więcej niż w 2017 roku. Oznacza to wzrost o 78% w stosunku do ubiegłego roku. Prognozowany średni wskaźnik rocznego wzrostu w latach 2019-2023 wyniesie 11%, podkreślono.

"Najbardziej tradycyjna metoda, czyli usługa kurierska, tylko częściowo wypełnia potrzeby klientów. Coraz częściej nie mamy możliwości, by czekać cały dzień, aż do naszych drzwi zapuka kurier z przesyłką. Wolimy sami decydować, gdzie i kiedy odbierzemy swoje zakupy. Odpowiedzią na te potrzeby jest nasza sieć Odbiór w Punkcie" - dodał Kurdziel.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

bEDxzsia
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Jaroo
2 lata temu
Inpost tylko, z pocztą polską daremne czekanie nie polecam
Owca
2 lata temu
Hahahah dobre sobie jakoś przekonałem się bardziej do Inpostu wolę dopłacić i mieć to do dwóch dni w paczkomacie lub nawet szybciej ;) Kurier z poczty polskiej ??? Nie róbcie sobie jaj ostatnio czekałem tydzień na paczkę bo oczywiście na wer Zabrzu sobie leżała 4 dni Poczcie Polskiej mówię nie !!
Kiti
2 lata temu
A ile poczta polska nie dostarczyła paczek? Ile wkradła? Moich tylko 5 za cały rok. A jeżeli policzyć wszystkich, to wyjdzie nie źle dla poczty polskiej.
bEDxzsib
Frog
2 lata temu
Te nie tak, że ludzie nie chcą czekać na kuriera. Firmy kurierskie coraz częściej zawodzą i strach im cokolwiek powierzyć. Zamawiam dostawę kurierską tylko za pobraniem, a jeśli nie ma takiej opcji, to właśnie odbiór w punkcie.
Czartów
2 lata temu
I jak zwykle poczta będzie płakała, że nie ma dochodu. Pracownik, który obsługuje klientów to nic z tego nie ma bo jak zwykle Góra musi otrzymać konkretne podwyżki i premię.