Notowania

PPK bez opłat. Promocja od grupy PZU na pierwszy rok programu

Pracownicze Programy Kapitałowe to łakomy kąsek dla funduszy inwestycyjnych. Te z grupy PZU zobowiązały się nie pobierać opłat za zarządzanie. Niestety tylko przez 12 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PZU ruszył do walki o pieniądze z PPK (Fot: Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Grupa PZU nie będzie pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK w pierwszym roku - podała spółka. Chwali się, że rzuciła na front walki o nowe pieniądze trzystu doradców klienta korporacyjnego i 2,5 tys. doradców klientów indywidualnych oraz ponad 400 placówek PZU, a także portale internetowe dla pracowników i pracodawców.

- Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać z nami. Dlatego w pierwszym roku zrezygnujemy z opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK - zadeklarował prezes PZU SA Paweł Surówka. 

Zobacz też: Rewolucja w OFE. "Te pieniądze zostaną zwrócone na konta Polaków"

PZU podało, że celem grupy jest ograniczenie do minimum wysiłków pracodawców w zakresie logistyki, działań administracyjnych i innych procesów związanych z wdrażaniem PPK, a także ich późniejszym prowadzeniem. 

Portal e-PPK umożliwi m.in. zawieranie umów na zarządzanie i prowadzenie PPK, automatyczne zgłaszanie pracowników do PPK, a także przyjmowanie oświadczenia pracowników o dokonywaniu dodatkowych wpłat. PZU zapewni m.in. możliwość dokonywania jednego, zbiorczego przelewu w celu odprowadzania opłat.

Za zarządzenie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać TFI PZU, które zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 20 mld zł. Grupie PZU udało się zdobyć prawie połowę rynku Pracowniczych Programów Emerytalnych w Polsce. Cały rynek ma wartość około 13 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
 

Tagi: finanse, giełda, wiadomości, giełda na żywo, ppk, pracownicze programy emerytalne, pracownicze plany kapitałowe, emerytury, inwestycje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

qwertOpłaty za zarządanie też będą, więc niech mi ktoś wyjaśni różnicę międy OFE a PPK. Jedyną jaką widzę to na OFE szła część składek płaconych do ZUSu, a … Czytaj całość

25-04-2019

muszkaJak chcą to niech tak robią w końcu to ich interes. Na pewno będą ludzie którzy się ucieszą z tego, także do przodu. A wracając do samego tematu ppk … Czytaj całość

25-04-2019

PRAWDAPZU jest Państwowe, więc ŻADNYCH oszczędności tam nie lokować!

Rozwiń komentarze (8)