Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezes Budimeksu dyrektorem Grupy Ferrovial na Europę. Spektakularny awans polskiego menadżera

13
Podziel się

Trzeba było 17 lat, żeby Hiszpanie przekonali się, że Dariusz Blocher jest właściwą osobą, by kierować działaniami całego koncernu w Europie. Pracy w Budimeksie przy tym wcale nie kończy.

Dariusz Blocher, prezes Budimeksu będzie jednocześnie szefował całej grupie Ferrovial
Dariusz Blocher, prezes Budimeksu będzie jednocześnie szefował całej grupie Ferrovial (Materiały prasowe, Budimex)
bDzMsRQl

Prezes Budimeksu Dariusz Blocher został powołany na stanowisko dyrektora Grupy Ferrovial na Europę - podał Budimex, największa firma budowlana w Polsce. Jednocześnie pozostanie jednak prezesem Grupy Budimex w Polsce.

"Dariusz Blocher będzie zarządzał rynkiem europejskim Grupy Ferrovial: polskim, brytyjskim, irlandzkim i słowackim. Nową rolę połączy ze stanowiskiem prezesa Budimeksu w Polsce. Awans ten jest precedensem w historii Grupy Ferrovial. Po raz pierwszy Polak obejmie stanowisko zarządcze na poziomie kontynentalnym" - podano w komunikacie.

Dariusz Blocher jest związany z Budimeksem od 2002 roku, czyli zaczął pracę dwa lata po tym, jak spółkę przejął hiszpański Ferrovial. Początkowo odpowiadał za obszar zarządzania zasobami ludzkimi, następnie w 2007 roku został awansowany na stanowisko prezesa Budimeksu Dromeksu, a w 2009 roku całej grupy Budimex.

bDzMsRQn

Zobacz też: Duże opóźnienia w budowie kluczowych dróg w Polsce. "Kwestia nawet roku w plecy"

Od tego czasu przychód grupy wzrósł z 3 do 7,3 mld zł, a zatrudnienie osiągnęło 7 800 pracowników. Co więcej firma przetrwała wielką budowę autostrad na Euro 2012, która dla wielu skończyła się powaznymi problemami a nawet upadłościami. Ale nie dla Budimeksu, który nie wziął udziału w szale obniżania cen, tracił kontrakty, ale przez to uniknął zawirowań związanych z cenami materiałów.

bDzMsRQt

Portfel zamówień realizowanych przez Budimex osiągnął w tym roku rekordowy poziom 10 mld zł. Jako prezes grupy Budimex, Blocher już zarządza oddziałem niemieckim firmy oraz kontraktem budowlanym na Litwie.

Spółka chwali się, że buduje obecnie co czwarty kilometr drogi ekspresowej i autostradowej w Polsce. Od 2018 roku pozostaje w pierwszej trójce generalnych wykonawców budownictwa kolejowego w kraju.

Grupa Ferrovial jest w pierwszej dziesiątce największych firm budowlanych w Europie i w pierwszej dwudziestce firm konstrukcyjnych na świecie. Zatrudnia 92 tysiące pracowników i jest notowana na hiszpańskiej giełdzie w kategorii największych firm hiszpańskich blue-chip IBEX 35. Przychody Ferrovial w 2018 roku wyniosły 5,7 mld euro. Jest m.in. właścicielem największego lotniska w Europie - Londyn-Heathrow, które obsługuje 70 mln pasażerów rocznie.

bDzMsRQu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzMsRQO
budownictwo
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(13)
taz
2 lata temu
Gratulacje. Polacy są zdolni, tylko mentalnie często sami sobie stawiamy ścianę, że obcokrajowiec ma więcej umiejętności niż my. Hindusi mają parcie na stanowiska i w setkach firm w US i w Euro zajmują manadżerskie stanowiska i nie mają kompleksów. Uczmy się!
Felix
2 lata temu
Zawsze Prezes Dariusz Blocher opowiada ze budimex to firma polska 😂😂😂😂. To jak to jest Panie Prezesie ...
NC
2 lata temu
SZACUN
bDzMsRQP
jola
2 lata temu
Super!!!
E.
2 lata temu
Serdeczne gratulacje!