Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
09.06.2020 17:43

Prezes PKN Orlen: W Polsce jest miejsce na jeden koncern multienergetyczny

W Polsce powinien powstać jeden koncern multienergetyczny i to jest cel, do którego dąży PKN Orlen, poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W Polsce musi być jeden koncern multienergetyczny i do tego dążę. Rozdrobnienie nie jest tu potrzebne" - powiedział Obajtek dziennikarzom we Włocławku.

Podkreślił, że tylko taki koncern może mieć środki niezbędne do inwestowania w niskoemisyjną energetykę.

Orlen zapowiadał wcześniej, że dąży do stworzenia silnego, multienergetycznego koncernu, który wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm, bezpieczeństwo energetyczne kraju, a w konsekwencji również polską gospodarkę.

Prezes Orlenu mówił wcześniej, że w Polsce już dawno powinniśmy zbudować jeden globalny koncern multienergetyczny odporny na wahania rynkowe. Podkreślał, że takie procesy ma za sobą zdecydowana większość globalnych graczy - konkurentów Orlenu.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

PabloCo to oznacza jeden koncern multienergetyczny? Pcim w skali makro i Obajtek jako wodz? To pachnie monopolem i podwyzka cen dla wszystkich. Kto teraz … Czytaj całość

09-06-2020

BrùxellesWcale się z nim nie zgadzam , bo powinna być konkurencja a nie monopol !!! Wygląda mi to komunizm . Tak ja USA kiedyś mówli o wolnym rynku , dziś … Czytaj całość

10-06-2020

MarcinCo on pierniczy. Wczesniej mowil ze wywalczyl obnizki benzyny. Gdzie swiat zaobserwowal spadki o 70% to chwalil sie ze wyalczyl, a w Polsce spadlo do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)