Notowania

finanse
14.11.2019 11:40

Prezes PZU: Cena akcji Alior Banku nie uwzględnia jego potencjału

Warszawa, 14.11.2019 (ISBnews) -  Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) uważa, że obecna cena akcji Alior Banku na GPW nie uwzględnia potencjału tego banku, poinformował prezes PZU Paweł Surówka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jestem przekonany, że cena akcji nie oddaje dzisiaj fundamentów tej spółki. Traktujemy Alior Bank jako inwestycję strategiczną. Jeśli chodzi o jego wartość w naszej grupie i wynikach, bardziej patrzymy na potencjał generowania zysków na działalności podstawowej i wyników grupy PZU i nie jesteśmy przywiązani do ceny akcji" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

"Jestem przekonany, że cena akcji nie jest adekwatna do potencjału tego banku. Chcemy być beneficjentem rosnącego biznesu ubezpieczeniowego i sprzedaży produktów, których dotychczas w portfelu nie mieliśmy" - dodał.

Grupa PZU posiada łącznie 31,94% udziałów w kapitale Alior Banku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

Bank złodziej3000osob pozywa bank o oszustwo!!!! w aferze W investments. Tego to nie uwzględnia. Bank ma do oddania ludzią 600milionow

01-12-2019

ALIAR UWAGAOsoby poszkodowane przez organizacje "Alior Bank S.A." proszone sa o zglaszanie sie do brukselskiej fundacji Angel Release. Fundacja pomaga … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)