Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Przychody Baltony wzrosły o 14 procent, a wpływy z emisji obligacji w październiku to 45 mln zł

1
Podziel się:

Baltona ma powody do zadowolenia: skonsolidowane przychody Grupy w październiku 2019 roku były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 14 proc.

 Baltona nieprzerwanie od ponad 70 lat jest obecna na rynku Duty Free - czytamy w materiałach prasowych
Baltona nieprzerwanie od ponad 70 lat jest obecna na rynku Duty Free - czytamy w materiałach prasowych (Materiały prasowe)

Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. poinformowała w najnowszym raporcie, że skonsolidowane przychody Grupy w październiku 2019 roku wyniosły 49 949 000 zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o 14 proc.

Z raportu wynika też, że skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej za okres styczeń-październik2019roku wyniosły 459.499tys. zł i były wyższe od wyników osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku o15 proc.

Baltona wskazała też, że w październiku 2019 roku do Spółki wpłynęły środki z emisji obligacji serii B w wysokości 45 mln zł, które zostały przeznaczone w pierwszej kolejności na uregulowanie przeterminowanych zobowiązań handlowych. "Jednocześnie wpływ powyższego zdarzenia pozostał niemal neutralny z punktu widzenia przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w październiku br., przy czym Emitent oczekuje, iż pozytywny wpływ w postaci np. możliwości dokonywania przedpłat dla dostawców pozytywnie wpłynie na sprzedaż w listopadzie 2019 roku" – czytamy.

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele pełną parą od 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(1)
1111
2 lata temu
Tak, tylko że w październiku zeszłego roku mięli na lotnisku Chopina otwarte kilka sklepów tymczasiwych a teraz mają 14 sklepów w tym jeden największy na całym lotnisku.