Notowania

Baltona idzie pod młotek. Jest wniosek do UOKiK

Państwowe Porty Lotnicze złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek ws. przejęcia kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego "Baltona".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Baltona będzie miała nowego właściciela. Jest już wniosek do UOKiK

Wniosek wpłynął 17 października, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Przedsiębiorstwo Państwowe 'Porty Lotnicze' z siedzibą w Warszawie kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego 'Baltona' S.A. z siedzibą w Warszawi" - czytamy w komunikacie.

15 października PPL ogłosiło wezwanie na 11 256 577 akcji Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona", czyli 100 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Akcje nabywane będą po 6,95 zł za akcję, za wyjątkiem akcji sprzedawanych przez Kempley sp. z o.o. po 2,29 zł za akcję.

8 października 2019 r. PPL, Kempley sp. z o.o. (sprzedający), Flemingo International Limited BVI oraz PHZ Baltona zawarli umowę inwestycyjną, przewidującą między innymi ogłoszenie wezwania.

Na podstawie umowy inwestycyjnej sprzedający zobowiązał się do złożenia w wezwaniu zapisów na sprzedaż wszystkich akcji sprzedającego objętych wezwaniem. Sprzedający zobowiązał się również, iż nie wycofa zapisów złożonych w ramach wezwania, jeśli zostanie ogłoszone wezwanie na sprzedaż akcji przez inny podmiot.

Podczas przekazania placu budowy pod przekop Mierzei Wiślanej protestowali lokalni mieszkańcy i aktywiści
Przekop Mierzei Wiślanej. Wykonawca już na placu budowy, mieszkańcy protestują

PPL jest przedsiębiorstwem państwowym, które zarządza infrastrukturą lotniskową w Polsce, a w jego zasobach znajdują się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost, Port Lotniczy Radom-Sadków.

PPL posiada również udziały oraz akcje w spółkach handlowych. Przedmiotem działalności tych spółek jest m.in. zarządzanie portami lotniczymi. PPL kontroluje również wyspecjalizowaną spółkę świadczącą obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services Sp. z o.o.) oraz podmiot prowadzący działalność pozalotniczą: ACS Sp. z o.o. - działalność z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych.

W Katalonii od prawie tygodnia na ulicach jest bardzo niespokojnie
Katalonia walczy o niepodległość. Trwa strajk generalny, zamieszki na ulicach

Baltona prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży produktów typu travel retail oraz świadczenia usług gastronomicznych (prowadzenie restauracji i kawiarni) m.in. w portach lotniczych.

W portach lotniczych położonych w Polsce Baltona prowadzi sieć punktów sprzedaży prowadzonych pod markami "Baltona Duty Free", "Boutique Accessories", "ZOOM", "Baltona Crew Shop", "Glamour by Baltona", "Cavarious", "Starter", Coffee Express" oraz "Travel Chef".

Baltona zaopatruje również w towary statki morskie oraz prowadzi punkty sprzedaży poza Polską (na lotniskach zagranicznych). Opisana działalność prowadzona jest bezpośrednio przez Baltona, jak również przez spółki zależne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2019

bravoBaltona ponownie w polskich rękach. Co inni sprzedawali teraz PiS odkupuje bo tak się buduje państwo dobrobytu.

19-10-2019

AdresPPL kupuje firmę, która jest winna 55 mln z tytułu czynszu za wynajem powierzchni handlowej na lotnisku Chopina. Zarządzający chcą ukryć stratę i … Czytaj całość

19-10-2019

nikrok na lotnisku i już takie zadłużenie !?? ktoś tam chyba dywersje odparpala

Rozwiń komentarze (3)