Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Przyszłość polskich spółek energetycznych to konsolidacja. Zapowiada to Sasin

271
Podziel się:

Zdaniem wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina polskie spółki energetyczne wzmocnią się wyłącznie, gdy się połączą. - W przyszłości chcemy podjąć dyskusję nad konsolidacją spółek energetycznych - zapowiedział szef MAP na Kongresie 590.

Przyszłość polskich spółek energetycznych to konsolidacja. Zapowiada to Sasin
Wicepremier Jacek Sasin był obecny na Kongresie 590. Zapowiedział tam, że polskie spółki energetyczne czekają fuzje. (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Jacek Sasin ocenił, że państwowe spółki energetyczne można wzmocnić poprzez fuzje i szukanie wewnątrz nich synergii. Stwierdził, że w najbliższym czasie trzeba będzie rozpocząć się dyskusje nad ich konsolidacją.

A jaki będzie efekt owych konsolidacji? Zdaniem Sasina dzięki nim w sektorze paliwowym powstanie "bardzo silny podmiot polski z dominującym kapitałem państwa, który będzie mógł konkurować z dużymi podmiotami zagranicznymi".

Natomiast prezes spółki Tauron Paweł Strączyński przypomniał szacunki, z których wynika, że do 2050 roku potrzeba ok. 200 mld euro na transformację energetyczną.

Zobacz także: Zero złotych za prąd? To możliwe, minister wyjaśnia

- Stoimy przed szansą wykreowania silnych podmiotów poprzez kierowanie tego strumienia do producentów polskich - stwierdził. Wskazał tu np. sektor budowy turbin wiatrowych jako potencjalne pole do ekspansji.

Sasin podczas Kongresu 590 zaapelował również do Polaków. Podczas dyskusji o patriotyzmie gospodarczym stwierdził, że polskich producentów może wspierać każdy obywatel poprzez wybór produktów powstających nad Wisłą. - Ale państwo też może być patriotyczne gospodarczo, po to, żeby wzmacniać polską obecność w gospodarce - dodał Sasin.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski stwierdził, że dziś każda polska firma powinna skupić się na możliwości wykorzystania potencjału polskiej gospodarki. - PGE organizuje spotkania z potencjalnymi wykonawcami projektowanych miliardowych inwestycji. Informujemy o tym, co planujemy, aby polskie firmy mogły startować w tych przetargach - wskazywał Dąbrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(271)
Taka prawda
rok temu
Dobrze pamiętamy POprzednie nierządy do 2015 r. Są osoby które nie chcą brać za nic odpowiedzialności i najlepiej sprzedać. A niektórym zależy na ludziach pracy tych zakładów i chcą budować silną Polskę. Czy lepiej płacić kuroniówki i dawać tanią siłę roboczą dla Europy czy ponieść trud odpowiedzialności za Polskę i ją budować? A może oddać wszystko i zadowalać się państwem teoretycznym, mieć wszystko w nosie i w pogardzie polskością.
stary zgred
rok temu
To bardzo żenujące !? -- Jak widzę troglodytów, których tylko wirtualnie stać na oplucie ministra, to serce się raduje patrząc na waszą niemoc i mam w nosie wasze czerwone rączki. Jesteście we mgle
Warszawiak.
rok temu
Przypominam , że POKOnani przebili wszystkich. Tak jak Polskę rozkradło PO to nawet w PRL tak nie kradł, jeszcze więcej kradł na potęgę tylko ZSRR.
obserwator
rok temu
Same mądrale te krytykanty - to dlaczego na całym świecie wszystkie myślące firmy się łączą na coraz większe i większe a nie dzielą
Julka
rok temu
Jak ich nie było to wszystkie spółki miały kasę i inwestycje ,ten rzad powinien odejść, tylko kto to pozbiera do kupy
...
Następna strona