Notowania

transport
21.02.2019 12:36

Qarson chce sprzedać w Polsce 1700 aut na abonament do końca 2019 roku

Firma Qarson, która właśnie rozpoczyna działalność na polskim rynku, planuje sprzedać w Polsce 1 700 abonamentów na nowe samochody do końca tego roku, zapowiedział jej prezes i założyciel Damian Ciesielczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kierujemy naszą ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, ma to być rozwiązanie masowe, dla przeciętnego Kowalskiego. Naszą główną grupą docelową są osoby w wieku 25+, a więc młodsze, niż dziś kupują w Polsce nowe samochody" - powiedział Ciesielczyk na konferencji prasowej.

Koncepcja auta na abonament firmy Qarson ma stanowić alternatywę dla tradycyjnych modeli nabywania nowych samochodów, takich jak zakup na kredyt bądź w leasingu lub wynajem długoterminowy.

Firma oferuje nowe samochody na roczną umowę abonamentową, a większość formalności można dokonywać online lub w punktach sprzedaży firmy, zlokalizowanych w galeriach handlowych. Ceny zaczynają się od 499 zł brutto miesięcznie za model Renault Clio.

Obecnie punkty sprzedaży firmy znajdują się w centrach handlowych w Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu, a do końca kwietnia br. mają znaleźć się także w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach.

Firma Qarson od 2009 roku działa we Francji, gdzie w 2018 r. sprzedała 7 tys. samochodów i miała 440 mln zł przychodów ze sprzedaży.

"Zaczęliśmy we Francji, bo Polska dzisiaj jest już gotowa na nasz model, ale 10 lat temu absolutnie nie była. We Francji sprzedaje się rocznie około 1 mln aut dla klientów indywidualnych, a w Polsce ok. 150 tys., a kilka lat temu zaledwie kilkadziesiąt tysięcy" - powiedział Ciesielczyk w rozmowie z ISBnews.

Mimo to, firma planuje już w pierwszym roku działalności w Polsce sprzedać mniej więcej jedną czwartą liczby abonamentów, które na znacznie większym rynku francuskim sprzedała w 2018 roku, czyli po 10 latach działalności.

"To bardzo realny plan, bo nie startujemy tu zupełnie od zera, jak we Francji, a korzystamy z nabytych tam doświadczeń. Od grudnia, gdy ruszył nasz pierwszy punkt sprzedaży, sprzedaliśmy już łącznie prawie 100 abonamentów" - powiedział ISBnews prezes.

Według niego, w kolejnych latach liczba sprzedawanych w Polsce abonamentów powinna rosnąć "lawinowo".

Firma Qarson z siedzibą w Suchym Lesie koło Poznania zatrudnia dziś ok. 200 osób, w tym 120 w Polsce.

Piotr Apanowicz

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2019

PansamochodzikTalony na samochody . Komuna wraca !!!

21-02-2019

CesarWreszcie wygodnie i bez żadnych zmartwień.

22-02-2019

mmCiekawe rozwiazanie :)

Rozwiń komentarze (6)