Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Rainbow Tours przez pandemię skończył rok na minusie. Pierwszy raz od 12 lat

21
Podziel się

Rainbow Tours sprzedał wycieczki za 434 mln zł, ale to nie wystarczyło, by firma mogła pochwalić się zyskiem. To pierwszy taki przypadek od 2008 roku. Pandemiczny rok zamknęła stratą na ponad 40 mln zł.

Rainbow Tours przez pandemię skończył rok na minusie. Pierwszy raz od 12 lat
Biura podróży mocno ucierpiały przez pandemię. (WP, Witold Ziomek)
bDYPsqgR

Rainbow Tours to jeden z największych operatorów turystycznych w Polsce. Sam organizuje wycieczki oraz pośredniczy w sprzedaży imprez turystycznych. Władze giełdowej spółki zaprezentowały wstępne wyliczenia dotyczące wyników za 2020 rok. Widać w nich wyraźnie, jak poważnym problemem dla branży jest pandemia COVID-19.

Rainbow Tours, mimo ograniczeń, zainkasował 434 mln zł (przychody ze sprzedaży). Może się wydawać, że to duża kwota, ale stanowi około jedną czwartą wyniku z 2019 roku.

bDYPsqgT

Tak duży spadek sprzedaży przełożył się na wynik netto. Spółka nie wypracowała zysków, a straty na poziomie prawie 41 mln zł. To dużo więcej niż wyniósł zysk w 2019 roku. Wtedy Rainbow był na plusie ponad 28,5 mln zł.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

Pandemiczny rok był pierwszym od 2008 roku, gdy spółka na poziomie całej grupy wykazała straty.

bDYPsqgZ

"Wpływ na wyniki i działalność prowadzoną w ramach grupy kapitałowej Rainbow Tours w roku obrotowym 2020 miała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2" - przyznaje zarząd w oficjalnym komunikacie.

Władze spółki oceniają, że również wyniki za 2021 rok będą pod wpływem koronawirusa. Choć nie mówią o konkretnych prognozach.

Na bardziej szczegółowe informacje na temat wyników firmy i wpływu COVID-19 poznamy dopiero 30 kwietnia. Na ten dzień zaplanowana jest publikacja rocznego raportu. Wtedy też jest możliwość skorygowania obecnych danych.

bDYPsqha

Zarząd podkreśla, że w 2020 roku podjął szereg działań mających na celu minimalizowanie ryzyka związanego z pandemią COVID-19, w tym m.in. poprzez wprowadzenie programu redukcji zobowiązań i kosztów stałych prowadzonej przez spółkę działalności. Korzystał też w miarę możliwości z pomocy państwa w ramach różnych "tarcz". Zapewnia, że tego typu działania są w dalszym ciągu podejmowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYPsqhu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
zzz
3 tyg. temu
Pandemię wymyślili globaliści a politycy wykonują ślepo ich polecenia.
zcx
3 tyg. temu
Kto z obecnej władzy przejmie za złotówkę, to biuro i infrastrukturę?
jatowity
3 tyg. temu
Ale ceny mają zabójcze. Warto szukać u innych
bDYPsqhv
sok
3 tyg. temu
Ja się dziwię, że biura podróży nie padają jak muchy. Może dostały jakieś dotacje, ale ileż można?
Ania
3 tyg. temu
Dadzą sobie radę.Swietne wycieczki,piloci i pasjonaci,którzy znają się na kulturze,sztuce,kulinariach itp.Wsxystko zorganizowane i nie marnuje się czas na błądzenie szukanie....
...
Następna strona