Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rekonstrukcja rządu. Marcin Ociepa został powołany na sekretarza stanu w MPiT

5
Podziel się:

Nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii został Marcin Ociepa. Będzie odpowiedzialny m.in za sprawy europejskie i kwestie związane z innowacyjnością polskiej gospodarki. 

Mateusz Morawiecki oraz Marcin Ociepa
Mateusz Morawiecki oraz Marcin Ociepa (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
bEEtyDVN

Premier Mateusz Morawiecki awansował Marcina Ociepę na stanowisko sekretarza stanu w ramach rekonstrukcji rządu. Wcześniej prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów.

Marcina Ociepę mogliśmy oglądać m.in podczas obrad tzw. okrągłego stołu edukacyjnego. Był bowiem nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Opolskim, a wcześniej związanym z Politechniką Opolską.

bEEtyDVP

"Marcin Ociepa pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii od 22 lutego 2018 r. do 3 czerwca 2019 r. Politolog, specjalność Studia Europejskie. Ukończone studia MBA" - tak opisuje go w komunikacie resrot.

Wcześniej Marcin Ociepa był radnym sejmiku województwa opolskiego. W latach 2014-2018 przewodniczył radzie miasta Opola. Z opolskim samorządem był związany od 2009 r.

Jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, prezesem Collegium Nobilium Opoliense oraz uczestnikiem International Visitor Leadership Program Departamentu Stanu USA.

bEEtyDVV
Zobacz także: Obejrzyj: Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

W latach 2007-2009 pełnił funkcję dyrektora Biura Europejskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego. Był też w latach 2007-2010 dyrektorem Biura Posła na Sejm RP Leny Dąbkowskiej Cichockiej".

bEEtyDVW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEtyDWq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Wiktor
2 lata temu
Rekonstrukcja rządu przebiega bezproblemowo, jak zakładałem. Widać doświadczenie PiSu.
anna
2 lata temu
bląd w artykule nie decyzja premiera tylko decyzja prezesa,no piszcie wreszcvie poprawnie
Fak
2 lata temu
Szczury uciekają z tonącego statku !
bEEtyDWr
FH
2 lata temu
jest oczywiste, że wybory 04.06.1989 r zostały sfałszowane, bo bandyci z PZPR, na których Polacy nawet w zamkniętych okręgach LWP, czy w PRLowskich ambasadach nie głosowali, "z urzędu" 65% głosów w Sejmie dostali i do dzisiaj są bezkarni i swoją złodziejską i antypolską działalność prowadzą, np. bandyci Cimoszewicz Miller Belka Kwaśniewski
mp
2 lata temu
To jakiś żart ? co to za wynalazek