Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rozporządzenie dotyczące budowy sieci 5G może zostać przyjęte w najbliższym czasie

23
Podziel się

Rozporządzenie dotyczące budowy sieci w technologii 5G może zostać przyjęte w najbliższym czasie, wynika z informacji ISBnews.

Rozporządzenie o budowie sieci 5G miało zostać przyjęte w maju, ale teraz to już kwestia czasu
Rozporządzenie o budowie sieci 5G miało zostać przyjęte w maju, ale teraz to już kwestia czasu (autokult)
bEpzemdN

"'Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie minimalnych środków technicznych i organizacyjnych oraz metod, jakie przedsiębiorcy telekomunikacyjni są obowiązani stosować w celu zapewnienia bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług' jest na ostatniej prostej. Kosmetyczne uwagi wniosło Rządowe Centrum Legislacji. W najbliższym czasie dokument ma zatwierdzić Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji" - ustaliło ISBnews.

Wcześniej Komisja Europejska (KE) wskazywała termin na przyjęcie tego aktu do połowy maja. KE zaznaczała, że sieć 5G będzie jednym z najważniejszym elementów składowych gospodarki cyfrowej w kolejnej dekadzie.

bEpzemdP

Niedawny raport Instytutu Kościuszki "5G szanse, zagrożenia, wyzwania" oceniał, że "dynamika krajowych działań w zakresie wdrożenia sieci 5G w Polsce skupia się dotychczas na wypełnieniu minimalnych wymagań stawianych przez Unię Europejską". Dodatkowo aukcja częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz została wstrzymana.

Zobacz także: Obejrzyj: Czapka chroniąca przed 5G? "Nie działa. Kawałek szmatki za 199 zł"

"Jednocześnie, patrząc na szereg państw europejskich, warto wskazać, iż bardziej proaktywna rola państwa, wychodząca poza spełnianie podstawowych wymogów UE,znacznie wspiera wdrożenie sieci 5G. Do takich działań należą fundusze celowe na projekty B+R, inwestycje publiczne we wdrożenia pilotażowe czy nawet kampanie społeczne dotyczące wpływu masowej implementacji sieci 5G na rozwój gospodarczy. Ostatecznie nowoczesne sieci 5G są równie ważne dla gospodarki, co szlaki komunikacyjne czy infrastruktura lotnicza i kolejowa, stanowiąc swego rodzaju cyfrowe autostrady, które decydować będą o konkurencyjności gospodarek XXI wieku. [...] Z kolei w odniesieniu do producentów sprzętu dla sieci 5G, jedynym europejskim krajem [który nie jest już członkiem UE], który do tej pory zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń jest Wielka Brytania" - podano w raporcie Instytutu Kościuszki.

bEpzemdV

Komisja Europejska przygotowała rekomendacje do uwzględnienia przy budowie sieci 5G zawarte w ramach tzw. toolbox 5G.

- Powinniśmy rozważyć uwzględnienie rekomendacji zawartych w toolbox Komisji Europejskiej. Wdrożenie ich w Polsce pomoże ograniczyć ryzyko związane z uruchomieniem sieci 5G. Jej budowa powinna stanowić jeden z fundamentów rozwoju ekonomicznego, szczególnie w czasie pandemii. Dlatego tak ważne jest sprawne zorganizowanie aukcji na częstotliwości. Kwestie bezpieczeństwa sieci są bardzo ważne - chodzi o zapewnienie Polakom prywatności. Kryteria dla podmiotów powinny być jasno zdefiniowane i wszyscy dostawcy powinni być traktowani jednakowo - powiedział ISBnews wiceminister funduszy i polityki regionalnej i członek Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji Jacek Żalek.

- Jeśli osiągniemy neutralność technologiczną, a nasze regulacje będą stabilne i zrozumiałe, to nasi operatorzy chętni przystąpią do aukcji. Im więcej konkurencji na rynku, tym lepsze warunki uzyskają konsumenci. Z tego powodu jest jasne, że dostawcy technologii powinni spełniać te same wymagania w zakresie bezpieczeństwa - dodał Żalek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzemeq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(23)
w koncu
rok temu
Oby bo coś ostatnio prace nad uruchomieniem sieci niepotrzebnie zwolniły.
Pater
rok temu
Oby bo ostatnio coś prace niepotrzebnie zwolniły tempo.
anoni7
rok temu
Gdzie są konsulacie z obywatelami w sprawie nadajników 5G .Mówimy nie dla 5G kropka.....
bEpzemer
Wściekły na r...
rok temu
Ludzie władzy i w sejmie RP "nie są Polakami". Udowodnił to Grzegorz Braun w Komisji ds obrony ważnych obiektów i osób do tego zobowiązanych. Komisja 29 do 1 głosowała przeciwko punktowi 15 zgłoszonemu przez posła Brauna a tylko on jeden był za aby "w ważnych dla bezpieczeństwa Polski ogniwach mieli prawo uczestniczyć tylko Obywatele Polscy aktualnie mieszkający w Polsce". I jest zatem tak, że wszyscy w Komisji byli przeciwni temu zapisowi. To dopiero "Polacy", a raczej jacyś pogrobowcy rodzin ludzi z Rosji "Pęłniądcych obowiązki Polaka" itp. Lub jak u Tuska "Wnuczek po dziadku z Wehrmahtu", których finansował nie wiadomo kto, ciągle sa we władzach RP i świetnie im się wiedzie za sprawą sprzedawania nas Polaków.
Wściekły na r...
rok temu
Są badania na temat szkodliwości G5 zrobione przez Anglików w okresie zimnej wojny i później na próbie 550 000 ludzi w różnych grupach wiekowych. Zmiany negatywne wystąpiły i wielu po pewnym czasie, ale największe u dziewczynek a ściślej ich jajeczkach u 8 na 10 badanych zmiany kodu genetycznego, a więc wpływ negatywny na kod genetyczny u przyszłego pokolenia ludzi w 80%. To chcą nam zafundować pomyleńcy i zboczeńcy z B. Gatesem na czele. A po szczepieniach nie wiadomo czym w składach będą wybiórczo mogli niszczyć nam narządy lub zabijać tak jak w Wuhan wystarczy zamiast do celów internetu rzeczy podkręcić częstotliwość emisji sieci5G na 60 GHz i krew nie może transportować tlenu. Tak oto bez wojny i armat mogą przetrzebić całe narody. Ludzie powstańcie nie myślcie, że ktoś to za Was zrobi, Obudźcie się wykorzystajcie, póki jeszcze możecie, telefony i internet do zorganizowania się i protestów we wszelkich formach. Broń Boże szczepień przymusowych, w które wsadzą nie wiadomo co nanocząstki, związki aluminium i inne chipy bądź pobiorą nasze kody genetyczne do ich zmieniania i eksperymentów!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona