Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

5G. Zapłonęły dwa maszty w Łodzi. Operatorzy apelują do rządu o interwencję

818
Podziel się:

Maszty operatorów komórkowych Playa i T-Mobile (użytkowanego przez Plusa) ucierpiały w wyniku zaprószenia ognia. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaapelowała do władz państwowych i mediów społecznościowych, by te podjęły walkę z szerzącą się dezinformacją nt. wpływu technologii 5G na zdrowie.

Dwa maszty 5G zapłonęły w okolicach Łodzi (zdjęcie ilustracyjne).
Dwa maszty 5G zapłonęły w okolicach Łodzi (zdjęcie ilustracyjne). (Pixabay)

Pismo PIIT to reakcja na pożar dwóch masztów technologii 5G w Łodzi. Chociaż operatorzy mają podejrzenia, że doszło tam do podpalenia, to wprost o tym nie mówią. Zamiast tego zwracają się bezpośrednio do rządu.

Autorzy pisma proszą o "stanowcze ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjne i szerzących dezinformację". Ostrzegają, że jeżeli służby nie zareagują zdecydowanie, to może dojść do tragedii.

PIIT zwraca się również do "właścicieli największych portali społecznościowych funkcjonujących w Polsce". Wymieniono w komunikacie YouTube'a, Facebook oraz Twitter. Izba chce, by podjęły one działania przeciwko stronom i użytkownikom rozpowszechniającym informacje o rzekomym wpływie pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzkie oraz o tym, że koronawirus rozprzestrzenia się za sprawą infrastruktury sieci bezprzewodowych.

Zobacz także: Zobacz też: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

"Jednocześnie, podżegacze wprost nawołujący w mediach społecznościowych do przestępstw pozostają całkowicie bezkarni. Bierna postawa wobec takich czynów prowadzi do dramatycznych sytuacji, w których atakowana jest nie tylko maszty telekomunikacyjne, ale też osoby przy nich pracujące" - napisała PIIT w piśmie, do treści którego dotarła "Rzeczpospolita".

"W związku z doniesieniami o atakach na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce operator sieci Play oświadcza, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu" - napisał Play w oświadczeniu, które cytuje "Rz".

Telekom przestrzega także, że infrastruktura telekomunikacyjna jest jednym z najważniejszych elementów, które pozwalają sprawnie funkcjonować gospodarce i społeczeństwu, szczególnie w dobie pandemii. Dodał też, że w przypadku jej zniszczenia, może być problem ze zgłoszeniem służbom wydarzeń zagrażających zdrowiu i życiu obywateli.

"Ataki na nią są takim samym przestępstwem, jak niszczenie infrastruktury kolejowej (tory i trakcje) czy energetycznej (linie przesyłowe)" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego Play.

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat, potwierdził "Rz", że zniszczeniu uległ również maszt T-Mobile, użytkowany przez Plusa. Natomiast informację, że to urządzenie T-Mobile wykorzystywał Plus potwierdził dziennikowi Konrad Mróz z biura prasowego pierwszej sieci.

To, że zniszczeniu uległy urządzenia Plusa potwierdził. Potwierdzenie, że Plus używał masztu T-Mobile przekazał nam Konrad Mróz z biura prasowego tej sieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(818)
Anty NWO
4 lata temu
W tarczy antykryzysowej 3.0 - jest zapis iż operator sieci komórkowej raz z policją ma prawo wejść na teren posesji i zamontować antenę sieci 5G. Dodam jeszcze iż Minister Zdrowia Szumowski zezwolił na podniesienie norm PEM aż stukrotnie. Zamordyzm i depopulacja...
Play serwis
4 lata temu
Jestem instalatorem i uruchamiam te nadajniki i powiem tak.. sam jestem przeciwny wprowadzania tej technologii.. już nie chodzi o zdrowie bo to jest bujda na resorach ale jak 5g będzie miał zasięg w całej Polsce to rząd nie będzie miał już przeszkod nad wprowadzeniem płatności całkowicie bezgotówkowych i całkowicie rezygnujac z gotówki no każdy będzie mogl za wszystko dokonać płatności dotykają telefon drugi telefon.. i na każdej transakcji rząd pobierze sobie swoją działkę a co za tym idzie? Kupując od babci na targu jajka urząd skarbowy będzie między wami... O tym się nie mówi otwarcie dlatego ktoś wymyślił inny powód by ten prawdziwy nie wyszedł na jaw
eh
4 lata temu
Od 5g bardziej szkoldiwe są narkotyki na wsiowych dyskotekach i pigułki gwałtu...
fggfdg
4 lata temu
tak prawdę mówiąc, to jeszcze nie wiadomo jak wpływa 5G na ludzi, okaże się za parę lat i tyle, na pewno całe promieniowanie elektromagnetyczne generowane przez telefony nie jest super zdrowe dla człowieka, bo jednak to nie telewizor i trzymamy je blisko ciała czy głowy, wzrost ogólny na zachorowania raka na przestrzeni lat o czymś mówią, choć oczywiście trudno będzie udowodnić, że bezpośredni wpływ ma to właśnie promieniowanie
moozgy
4 lata temu
Przez mądrego inaczej ktoś mógł mieć problem żeby zadzwonić po karetkę, brawo tu many
...
Następna strona