Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

5G. Zapłonęły dwa maszty w Łodzi. Operatorzy apelują do rządu o interwencję

818
Podziel się

Maszty operatorów komórkowych Playa i T-Mobile (użytkowanego przez Plusa) ucierpiały w wyniku zaprószenia ognia. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaapelowała do władz państwowych i mediów społecznościowych, by te podjęły walkę z szerzącą się dezinformacją nt. wpływu technologii 5G na zdrowie.

Dwa maszty 5G zapłonęły w okolicach Łodzi (zdjęcie ilustracyjne).
Dwa maszty 5G zapłonęły w okolicach Łodzi (zdjęcie ilustracyjne). (Pixabay)
bErSNGGd

Pismo PIIT to reakcja na pożar dwóch masztów technologii 5G w Łodzi. Chociaż operatorzy mają podejrzenia, że doszło tam do podpalenia, to wprost o tym nie mówią. Zamiast tego zwracają się bezpośrednio do rządu.

Autorzy pisma proszą o "stanowcze ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjne i szerzących dezinformację". Ostrzegają, że jeżeli służby nie zareagują zdecydowanie, to może dojść do tragedii.

PIIT zwraca się również do "właścicieli największych portali społecznościowych funkcjonujących w Polsce". Wymieniono w komunikacie YouTube'a, Facebook oraz Twitter. Izba chce, by podjęły one działania przeciwko stronom i użytkownikom rozpowszechniającym informacje o rzekomym wpływie pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzkie oraz o tym, że koronawirus rozprzestrzenia się za sprawą infrastruktury sieci bezprzewodowych.

bErSNGGf
Zobacz także: Zobacz też: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

"Jednocześnie, podżegacze wprost nawołujący w mediach społecznościowych do przestępstw pozostają całkowicie bezkarni. Bierna postawa wobec takich czynów prowadzi do dramatycznych sytuacji, w których atakowana jest nie tylko maszty telekomunikacyjne, ale też osoby przy nich pracujące" - napisała PIIT w piśmie, do treści którego dotarła "Rzeczpospolita".

"W związku z doniesieniami o atakach na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce operator sieci Play oświadcza, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu" - napisał Play w oświadczeniu, które cytuje "Rz".

bErSNGGl

Telekom przestrzega także, że infrastruktura telekomunikacyjna jest jednym z najważniejszych elementów, które pozwalają sprawnie funkcjonować gospodarce i społeczeństwu, szczególnie w dobie pandemii. Dodał też, że w przypadku jej zniszczenia, może być problem ze zgłoszeniem służbom wydarzeń zagrażających zdrowiu i życiu obywateli.

"Ataki na nią są takim samym przestępstwem, jak niszczenie infrastruktury kolejowej (tory i trakcje) czy energetycznej (linie przesyłowe)" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego Play.

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat, potwierdził "Rz", że zniszczeniu uległ również maszt T-Mobile, użytkowany przez Plusa. Natomiast informację, że to urządzenie T-Mobile wykorzystywał Plus potwierdził dziennikowi Konrad Mróz z biura prasowego pierwszej sieci.

bErSNGGm

To, że zniszczeniu uległy urządzenia Plusa potwierdził. Potwierdzenie, że Plus używał masztu T-Mobile przekazał nam Konrad Mróz z biura prasowego tej sieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErSNGGG
KOMENTARZE
(818)
Anty NWO
rok temu
W tarczy antykryzysowej 3.0 - jest zapis iż operator sieci komórkowej raz z policją ma prawo wejść na teren posesji i zamontować antenę sieci 5G. Dodam jeszcze iż Minister Zdrowia Szumowski zezwolił na podniesienie norm PEM aż stukrotnie. Zamordyzm i depopulacja...
Play serwis
rok temu
Jestem instalatorem i uruchamiam te nadajniki i powiem tak.. sam jestem przeciwny wprowadzania tej technologii.. już nie chodzi o zdrowie bo to jest bujda na resorach ale jak 5g będzie miał zasięg w całej Polsce to rząd nie będzie miał już przeszkod nad wprowadzeniem płatności całkowicie bezgotówkowych i całkowicie rezygnujac z gotówki no każdy będzie mogl za wszystko dokonać płatności dotykają telefon drugi telefon.. i na każdej transakcji rząd pobierze sobie swoją działkę a co za tym idzie? Kupując od babci na targu jajka urząd skarbowy będzie między wami... O tym się nie mówi otwarcie dlatego ktoś wymyślił inny powód by ten prawdziwy nie wyszedł na jaw
eh
rok temu
Od 5g bardziej szkoldiwe są narkotyki na wsiowych dyskotekach i pigułki gwałtu...
bErSNGGH
fggfdg
rok temu
tak prawdę mówiąc, to jeszcze nie wiadomo jak wpływa 5G na ludzi, okaże się za parę lat i tyle, na pewno całe promieniowanie elektromagnetyczne generowane przez telefony nie jest super zdrowe dla człowieka, bo jednak to nie telewizor i trzymamy je blisko ciała czy głowy, wzrost ogólny na zachorowania raka na przestrzeni lat o czymś mówią, choć oczywiście trudno będzie udowodnić, że bezpośredni wpływ ma to właśnie promieniowanie
moozgy
rok temu
Przez mądrego inaczej ktoś mógł mieć problem żeby zadzwonić po karetkę, brawo tu many
...
Następna strona