Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. UKE walczy z fake newsami: Sieć 5G jest bezpieczna dla ludzi

Sieć 5G nie ma nic wspólnego z pandemią koronawirusa, a ryzyko zachorowania na raka nie jest większe niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy - informuje UKE w komunikacie. To odpowiedź na falę nieprawdziwych informacji, że 5G szkodzi zdrowiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Sieć 5G jest bezpieczna. UKE walczy z fake newsami

Urząd Komunikacji Elektronicznej walczy z fake newsami, czyli masowo powielanymi, nieprawdziwymi informacjami i zapewnia, że sieć 5G jest całkowicie bezpieczna. UKE podkreśla, że każda nowa technologia oceniana jest ze względu na wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Tak jest też w kwestii dostarczania sieci 5G w Polsce.

"Zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem Światowej Organizacji Zdrowia ryzyko wystąpienia rakotwórczych skutków zalecanego poziomu pola elektromagnetycznego nie jest większe, niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku np. spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy" - czytamy w komunikacie UKE.

Urząd podkreśla, że nieprawdziwe są informacje, które w jakikolwiek sposób łączą budowę sieci 5G z wystąpieniem aktualnej pandemii koronawirusa. Zgodnie z oświadczeniem WHO, wirusy nie mogą przenosić się drogą fal radiowych. Co więcej, wirus rozprzestrzenia się także w krajach, które nie posiadają działających sieci 5G.

Obejrzyj: Obniżki wynagrodzeń w spółkach państwowych. "Wystosuję taki apel"

"Drogą przenoszenia się jest droga kropelkowa, gdy zainfekowana osoba mówi, kaszle lub kicha. Można się także zarazić przez dotknięcie zakażonej powierzchni i następnie dotknięcie okolic twarzy. Niemożliwe jest, by sieci komórkowe, w tym 5G, miały jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa" - dodano.

"Zgodnie z zaleceniem Rady Europejskiej, narażenie ludzi na pola elektromagnetyczne w UE powinno być zawsze co najmniej 50 razy mniejsze niż poziomy wskazane w wytycznych Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) jako mające wpływ na zdrowie" - podkreśla UKE w komunikacie.

Jak wskazano, sieć 5G generuje mniejsze poziomy narażenia niż istniejące sieci 4G i pozostają one znacznie poniżej zalecanych na świecie ograniczeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2020

Płaskoziemcy!Zarzuty wobec 5G to przede wszystkim domena anonimowych osób zrzeszających się w mediach społecznościowych. Tam mogą przedstawiać swoje tezy … Czytaj całość

24-04-2020

fffDawno temu zalecano palenie paperosów... a teraz wiemy, jak jest... czas pokaże jaki wpływ na człowieka ma 5G

24-04-2020

Oczywiście żeOczywiście że jest bezpieczne.eternit też był bezpieczny.

Rozwiń komentarze (72)