Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. UKE walczy z fake newsami: Sieć 5G jest bezpieczna dla ludzi

72
Podziel się:

Sieć 5G nie ma nic wspólnego z pandemią koronawirusa, a ryzyko zachorowania na raka nie jest większe niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy - informuje UKE w komunikacie. To odpowiedź na falę nieprawdziwych informacji, że 5G szkodzi zdrowiu.

Sieć 5G jest bezpieczna. UKE walczy z fake newsami
Sieć 5G jest bezpieczna. UKE walczy z fake newsami (Getty Images)
bEDjUuFx

Urząd Komunikacji Elektronicznej walczy z fake newsami, czyli masowo powielanymi, nieprawdziwymi informacjami i zapewnia, że sieć 5G jest całkowicie bezpieczna. UKE podkreśla, że każda nowa technologia oceniana jest ze względu na wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Tak jest też w kwestii dostarczania sieci 5G w Polsce.

"Zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem Światowej Organizacji Zdrowia ryzyko wystąpienia rakotwórczych skutków zalecanego poziomu pola elektromagnetycznego nie jest większe, niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku np. spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy" - czytamy w komunikacie UKE.

Urząd podkreśla, że nieprawdziwe są informacje, które w jakikolwiek sposób łączą budowę sieci 5G z wystąpieniem aktualnej pandemii koronawirusa. Zgodnie z oświadczeniem WHO, wirusy nie mogą przenosić się drogą fal radiowych. Co więcej, wirus rozprzestrzenia się także w krajach, które nie posiadają działających sieci 5G.

bEDjUuFz
Zobacz także: Obejrzyj: Obniżki wynagrodzeń w spółkach państwowych. "Wystosuję taki apel"

"Drogą przenoszenia się jest droga kropelkowa, gdy zainfekowana osoba mówi, kaszle lub kicha. Można się także zarazić przez dotknięcie zakażonej powierzchni i następnie dotknięcie okolic twarzy. Niemożliwe jest, by sieci komórkowe, w tym 5G, miały jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa" - dodano.

"Zgodnie z zaleceniem Rady Europejskiej, narażenie ludzi na pola elektromagnetyczne w UE powinno być zawsze co najmniej 50 razy mniejsze niż poziomy wskazane w wytycznych Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) jako mające wpływ na zdrowie" - podkreśla UKE w komunikacie.

bEDjUuFF

Jak wskazano, sieć 5G generuje mniejsze poziomy narażenia niż istniejące sieci 4G i pozostają one znacznie poniżej zalecanych na świecie ograniczeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDjUuFG
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEDjUuGa
KOMENTARZE
(72)
Pszczelarz
rok temu
"Gdy zginie istatnia pszczoła ludzkości pozostaną cztery lata życia" rzekł Albert Einstein. Telefony komórkowe mogą wpływać negatywnie na populację pszczół. O tym było kiedyś nawet w telewizji. Jaki jest więc wpływ tych masztów 5g na populację pszczół? Zbadał to ktoś?
TRAG
rok temu
CZYM POPIERA UKE TE SWOJE WYDUMANE EKSPERTYZY??! JAK NIE BYŁO DO TEJ PORY ŻADNYCH OFICJALNYCH BADAŃ NT.SZKODLIWOŚCI SIECI 5G!!!. NATOMIAST W PRZYPADKU NIEOFICJALNYCH JEST CAŁA MASA DOWODÓW O BARDZO DUŻEJ SZKODLIWOŚCI SIECI NA ZDROWIE LUDZI! NIESTETY...
Jura
rok temu
Czy to prawda że elementy techniczne nadjników sieci 5G mają oznaczenie -- Covid-19?
bEDjUuGb
Masiub
rok temu
Najgrosze że ciemnota wierzy w te teorie i potem np pala maszty. Jak czarownice w sredniowieczu. Masakra. Normalnie sekta. Dobrze, że z tym walczą.
Masiub
rok temu
Najgrosze że ciemnota wierzy w te teorie i potem np pala maszty. Jak czarownice w sredniowieczu. Masakra. Normalnie sekta. Dobrze, że z tym walczą.
...
Następna strona