Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Koronawirus. UKE walczy z fake newsami: Sieć 5G jest bezpieczna dla ludzi

72
Podziel się:

Sieć 5G nie ma nic wspólnego z pandemią koronawirusa, a ryzyko zachorowania na raka nie jest większe niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy - informuje UKE w komunikacie. To odpowiedź na falę nieprawdziwych informacji, że 5G szkodzi zdrowiu.

Sieć 5G jest bezpieczna. UKE walczy z fake newsami
Sieć 5G jest bezpieczna. UKE walczy z fake newsami (Getty Images)

Urząd Komunikacji Elektronicznej walczy z fake newsami, czyli masowo powielanymi, nieprawdziwymi informacjami i zapewnia, że sieć 5G jest całkowicie bezpieczna. UKE podkreśla, że każda nowa technologia oceniana jest ze względu na wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Tak jest też w kwestii dostarczania sieci 5G w Polsce.

"Zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem Światowej Organizacji Zdrowia ryzyko wystąpienia rakotwórczych skutków zalecanego poziomu pola elektromagnetycznego nie jest większe, niż podczas jedzenia marynowanych warzyw, a jest mniejsze niż w przypadku np. spożywania czerwonego mięsa, pracy na nocną zmianę lub picia gorącej kawy" - czytamy w komunikacie UKE.

Urząd podkreśla, że nieprawdziwe są informacje, które w jakikolwiek sposób łączą budowę sieci 5G z wystąpieniem aktualnej pandemii koronawirusa. Zgodnie z oświadczeniem WHO, wirusy nie mogą przenosić się drogą fal radiowych. Co więcej, wirus rozprzestrzenia się także w krajach, które nie posiadają działających sieci 5G.

Zobacz także: Obejrzyj: Obniżki wynagrodzeń w spółkach państwowych. "Wystosuję taki apel"

"Drogą przenoszenia się jest droga kropelkowa, gdy zainfekowana osoba mówi, kaszle lub kicha. Można się także zarazić przez dotknięcie zakażonej powierzchni i następnie dotknięcie okolic twarzy. Niemożliwe jest, by sieci komórkowe, w tym 5G, miały jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa" - dodano.

"Zgodnie z zaleceniem Rady Europejskiej, narażenie ludzi na pola elektromagnetyczne w UE powinno być zawsze co najmniej 50 razy mniejsze niż poziomy wskazane w wytycznych Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP) jako mające wpływ na zdrowie" - podkreśla UKE w komunikacie.

Jak wskazano, sieć 5G generuje mniejsze poziomy narażenia niż istniejące sieci 4G i pozostają one znacznie poniżej zalecanych na świecie ograniczeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(72)
Pszczelarz
4 lata temu
"Gdy zginie istatnia pszczoła ludzkości pozostaną cztery lata życia" rzekł Albert Einstein. Telefony komórkowe mogą wpływać negatywnie na populację pszczół. O tym było kiedyś nawet w telewizji. Jaki jest więc wpływ tych masztów 5g na populację pszczół? Zbadał to ktoś?
TRAG
4 lata temu
CZYM POPIERA UKE TE SWOJE WYDUMANE EKSPERTYZY??! JAK NIE BYŁO DO TEJ PORY ŻADNYCH OFICJALNYCH BADAŃ NT.SZKODLIWOŚCI SIECI 5G!!!. NATOMIAST W PRZYPADKU NIEOFICJALNYCH JEST CAŁA MASA DOWODÓW O BARDZO DUŻEJ SZKODLIWOŚCI SIECI NA ZDROWIE LUDZI! NIESTETY...
Jura
4 lata temu
Czy to prawda że elementy techniczne nadjników sieci 5G mają oznaczenie -- Covid-19?
Masiub
4 lata temu
Najgrosze że ciemnota wierzy w te teorie i potem np pala maszty. Jak czarownice w sredniowieczu. Masakra. Normalnie sekta. Dobrze, że z tym walczą.
Masiub
4 lata temu
Najgrosze że ciemnota wierzy w te teorie i potem np pala maszty. Jak czarownice w sredniowieczu. Masakra. Normalnie sekta. Dobrze, że z tym walczą.
...
Następna strona