Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Komisja Europejska zatwierdziła polskie programy pomocy publicznej

248
Podziel się:

Komisja Europejska zatwierdziła polskie programy pomocy dla firm, które ucierpiały przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Ich łączna wartość to 35,1 mld zł.

KE zatwierdziła polskie programy pomocy publicznej
KE zatwierdziła polskie programy pomocy publicznej (Getty Images)
bEEAbVGt

Wcześniej Polska zgłosiła Komisji Europejskiej 11 programów wsparcia o łącznym budżecie 35,1 mld złotych (ok. 7,8 mld euro), które mają służyć wsparciu przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii wywołanej przez koronawirusa. KE zatwierdziła wszystkie zgłoszone programy.

Przewidziano w nich wsparcie w następujących formach: dotacje bezpośrednie, zaliczki zwrotne, korzyści podatkowe i ulgi w płatnościach, odroczenia płatności podatków oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników.

Jak podaje PAP, programy będą dostępne dla mikroprzedsiębiorstw (w tym jednoosobowych), małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz dużych firm, borykających się z trudnościami gospodarczymi i niedoborem płynności.

bEEAbVGv
Zobacz także: Obejrzyj: Płaca minimalna zamrożona? "Trzeba zmienić podejście"

Z programów ma skorzystać ok. 2,5 mln przedsiębiorstw, w tym 2 mln osób prowadzących działalność na własny rachunek. Komisja uznała, że programy zgłoszone przez polskie władze są zgodne z warunkami określonymi w tymczasowych ramach pomocy państwa.

KE stwierdziła też, że zgłoszone przez Polskę środki są konieczne, właściwe i proporcjonalne - biorąc pod uwagę konieczność zaradzenia poważnym zaburzeniom w gospodarce państwa członkowskiego.

bEEAbVGB

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEAbVGW
KOMENTARZE
(248)
Jeż
rok temu
Pierwsza tarcza 212 miliardów zł, druga 100 miliardów, trzecia 60 miliardów co dało w sumie 35,1 miliarda zł. Pinokio razem z panią ze straganu opowiadają bajki a suweren się cieszy.
Magda
rok temu
Pisza po to zeby zamknac nam geby i udaje sie... dziennie w polsce umiera 1.5 tys osob na wirusa 30 emerytow ktorzy nie pracuja wiec moga o siebie zadbac a my pozwalamy zabic gospodarke bo unia cos sypnie...
ronin
rok temu
Duduś i Krzywousty to są pieniądze realne !!!! od wyimaginowanej Unii.
bEEAbVGX
czytelnik abs...
rok temu
Tylko pamiętajcie o Żebrowskim!!! Już któryś raz płacze, że kasa mu się nie zgadza przez tego wirusa :-(
gra
rok temu
Tak jak kantowała PO przez 8 lat to żaden rząd taki perfidny nie był. Dziwne że za PO tak świetnego rządu nie dali 500+ na każde dziecko i wyprawkę szkolną dla ucznia, sporo darmowych i refundowanych leków, nie było trzynastek dla emerytur i rencistów, nie podnieśli najmniejszych emerytur i płac . Tylko podnieśli wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn . Tyle zrobili dla ludzi i zniknęło 250 mld które miały być w budżecie państwa.
...
Następna strona