Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Europejska zatwierdziła polskie programy pomocy publicznej

Komisja Europejska zatwierdziła polskie programy pomocy dla firm, które ucierpiały przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Ich łączna wartość to 35,1 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
KE zatwierdziła polskie programy pomocy publicznej

Wcześniej Polska zgłosiła Komisji Europejskiej 11 programów wsparcia o łącznym budżecie 35,1 mld złotych (ok. 7,8 mld euro), które mają służyć wsparciu przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii wywołanej przez koronawirusa. KE zatwierdziła wszystkie zgłoszone programy.

Przewidziano w nich wsparcie w następujących formach: dotacje bezpośrednie, zaliczki zwrotne, korzyści podatkowe i ulgi w płatnościach, odroczenia płatności podatków oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników.

Jak podaje PAP, programy będą dostępne dla mikroprzedsiębiorstw (w tym jednoosobowych), małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz dużych firm, borykających się z trudnościami gospodarczymi i niedoborem płynności.

Obejrzyj: Płaca minimalna zamrożona? "Trzeba zmienić podejście"

Z programów ma skorzystać ok. 2,5 mln przedsiębiorstw, w tym 2 mln osób prowadzących działalność na własny rachunek. Komisja uznała, że programy zgłoszone przez polskie władze są zgodne z warunkami określonymi w tymczasowych ramach pomocy państwa.

KE stwierdziła też, że zgłoszone przez Polskę środki są konieczne, właściwe i proporcjonalne - biorąc pod uwagę konieczność zaradzenia poważnym zaburzeniom w gospodarce państwa członkowskiego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-04-2020

olaco maja do naszej kasy? moze nam beda wybierac pemeiera i rezydenta? wypad!

23-04-2020

loloBrawo rząd PiS, oby tak dalej. Macie mój głos

23-04-2020

konradNie mówcie tego głośno.Bo opozycja to jeszcze zablokuje.

Rozwiń komentarze (248)