Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jadwiga Emilewicz zapowiada pakiet mieszkaniowy

30
Podziel się

Jeszcze w kwietniu minister rozwoju chce przedstawić pakiet mieszkaniowy, a w nim m.in. dopłaty do czynszów dla rodzin i dla spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania - powiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Jadwiga Emilewicz zapowiada kolejne rządowe pakiety.
Jadwiga Emilewicz zapowiada kolejne rządowe pakiety. (Flickr KPRM, Kancelaria Premiera)
bDAjqxSJ

"Na szczęście rynek budowlany w Polsce nie stanął. Jednak jednym z efektów pandemii będzie utrata przez wiele gospodarstw domowych zdolności kredytowych nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Odpowiedzią na tę sytuację powinno być budownictwo czynszowe, społeczne" - powiedziała w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak zapowiada, resort przygotowuje pakiet mieszkaniowy, zawierający m.in. dopłaty do czynszów i wsparcie finansowe dla gminnych czy miejskich spółek mieszkaniowych, które pozwolą budować tańsze mieszkania.

Emilewicz zapowiedziała też drugi rządowy pakiet. Tym razem wspierający farmację.

bDAjqxSL
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

"Koronawirus uświadomił nam, że bezpieczeństwo to nie tylko ropa i gaz, nie tylko obronność, ale także substancje czynne, które służą do produkcji leków. Wiele lat temu wyeksportowaliśmy produkcję tych substancji do Indii i Chin. Dziś wygra ta gospodarka, która szybciej tę dziedzinę odbuduje u siebie. Dlatego przygotowujemy program wsparcia farmacji i biotechnologii, który chcielibyśmy jak najszybciej uruchomić" - powiedziałą wicepremier w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Jadwiga Emilewicz mówiła też o uniezależnieniu polskiej gospodarki od produktów sprowadzanych z Chin. Jej zdaniem, to dobry moment, by rozpocząć taki proces.

bDAjqxSR

"Jesteśmy ostatnim krajem w Europie, w którym zachowały się szwalnie. Około dwa tysiące małych i średnich firm zatrudniających do 50 osób szyje odzież. Można spróbować zastąpić chińskie wyroby odzieżowe polskimi, także na rynku europejskim. Innym obszarem, w którym mamy olbrzymi potencjał, jest produkcja części samochodowych. Jeszcze przed pandemią polscy producenci dostarczali szereg podzespołów, teraz będą mogli rozszerzyć swój asortyment, produkować go więcej, bo z pewnością duże koncerny będą po nie sięgać" - powiedziała szefowa resortu rozwoju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDAjqxSS
bDAjqxTm
KOMENTARZE
(30)
Janusz
9 miesięcy temu
Ale się rozszalała z tym rozdawaniem kasy, oczywiście cudzej :)
Adam
9 miesięcy temu
Ja tam jej bym w to nie wierzył co ona mówi bo tylko opowiada i opowiada
Ap
9 miesięcy temu
Czy kiedyś będą rozdawać coś dla pracujących na to wszystko?
bDAjqxTn
Pytajnik
9 miesięcy temu
TA PANI CHYBA NIE MA JESZCZE WYROKU SADOWEGO ZA OKLAMYWANIE POLAKOW ?? BO morawiecki MA ICH DWA ...
bobik
9 miesięcy temu
i znów podatki w górę!
...
Następna strona