Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
5g
28.04.2020 15:32

Unieważnienie aukcji 5G. Ministerstwo wprowadza nowe przepisy

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza przepisy pozwalające na unieważnienie aukcji częstotliwości 5G. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa i zawieszeniem obecnych aukcji przez UKE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Aukcje częstotliwości 5G będą mogły być unieważniane.

16 kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej zawiesił aukcje częstotliwości 5G na czas trwania epidemii koronawirusa.

Urzędnicy zdecydowali, że po zakończeniu epidemii terminy będą biegły dalej a aukcje zostaną wznowione. To jednak, zdaniem resortu cyfryzacji, budziło wątpliwości natury formalnej, co może podważyć cały proces w postępowaniu sądowym.

"Przy wdrożeniu nowego standardu i dystrybucji częstotliwości należy dołożyć wszelkiej możliwej staranności, aby zapewnić maksymalnie pewną i stabilną sytuację inwestycyjną podmiotom nabywającym częstotliwości - czytamy w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Resort dodaje, że wątpliwości nie może być szczególnie teraz, w czasie kryzysu wywołanego pandemią. Dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu możliwości unieważnienia rozpoczętych aukcji.

"Intencją rządu jest jak najszybsze wprowadzenie do Polski komercyjnie funkcjonującej sieci piątej generacji (5G) i dotrzymanie terminów określonych w Europejskiej Agendzie Cyfrowej. Dlatego mając na uwadze możliwe konsekwencje, a także wspomniane wyżej kwestie związane z bezpieczeństwem, podjęto decyzję o konieczności powtórzenia całego postępowania" - dodaje resort.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: 5g, koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-04-2020

ZDRADAOszukiwanie narodu !!!! Nikt nie wskazuje jak szkodliwe jest to promieniowanie !!!! Opinie tylko od oplacanych przez korporacje pseldo naukowcow !!!! … Czytaj całość

28-04-2020

RozelWatykan ma 5G, w kościołach montują 5G. A zresztą 100 lat temu ludzie obawiali się prądu elektryczności bo zdechną, krowy, a kury nie zniosą jaj. … Czytaj całość

28-04-2020

BlondynkaOstatnia rzecz której lotrzebujemy to jest jeszcze szybszy internet, sztuczna intelufencja i robotyzacja Rynku Pracy. Potrzeba czystego powietrza, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (81)