Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Unieważnienie aukcji 5G. Ministerstwo wprowadza nowe przepisy

81
Podziel się

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza przepisy pozwalające na unieważnienie aukcji częstotliwości 5G. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa i zawieszeniem obecnych aukcji przez UKE.

Aukcje częstotliwości 5G będą mogły być unieważniane.
Aukcje częstotliwości 5G będą mogły być unieważniane. (Getty Images)
bEpxRned

16 kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej zawiesił aukcje częstotliwości 5G na czas trwania epidemii koronawirusa.

Urzędnicy zdecydowali, że po zakończeniu epidemii terminy będą biegły dalej a aukcje zostaną wznowione. To jednak, zdaniem resortu cyfryzacji, budziło wątpliwości natury formalnej, co może podważyć cały proces w postępowaniu sądowym.

"Przy wdrożeniu nowego standardu i dystrybucji częstotliwości należy dołożyć wszelkiej możliwej staranności, aby zapewnić maksymalnie pewną i stabilną sytuację inwestycyjną podmiotom nabywającym częstotliwości - czytamy w komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji.

bEpxRnef
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Resort dodaje, że wątpliwości nie może być szczególnie teraz, w czasie kryzysu wywołanego pandemią. Dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu możliwości unieważnienia rozpoczętych aukcji.

"Intencją rządu jest jak najszybsze wprowadzenie do Polski komercyjnie funkcjonującej sieci piątej generacji (5G) i dotrzymanie terminów określonych w Europejskiej Agendzie Cyfrowej. Dlatego mając na uwadze możliwe konsekwencje, a także wspomniane wyżej kwestie związane z bezpieczeństwem, podjęto decyzję o konieczności powtórzenia całego postępowania" - dodaje resort.

bEpxRnel

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpxRneG
gospodarka
KOMENTARZE
(81)
fizyk
rok temu
Wy byście protestowali przeciwko liniom kolejowym i elektryczności w domach, a chcecie referendum. Żeby o czymś decydować wypadałoby znać chociaż podstawy, a widząc poziom komentarzy to edukacja z zakresu fizyki u nas leży.
tfoliarstwo
rok temu
Przestańcie porównywać 5G do mikrofalówki, tylko się ośmieszacie.
7g
rok temu
Dziwne parcie na to 5g, coś jest na rzeczy.
bEpxRneH
Monia
rok temu
Niech przede wszystkim zrobią i przedstawia rzetelne badania, a potem podejmują decyzje. Ludzie się bali, ok. Ale dlaczego wszyscy protestujący przeciw 5g są ignorowanie, a rząd nie podaje żadnych sensownych argumentów. Musi być coś na rzeczy.
Realista
rok temu
BOICIE SIĘ 5G??? A O ROJU SATELIT MUSKA CISZA, 4 KAMERY NA CM2 POWIERZCHNI ZIEMI 24H 365 DNI W ROKU PEŁNA INWIGILACJA OD URODZENIA
...
Następna strona