Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Ruch odżyje pod skrzydłami Orlenu. Prezes zapowiada nowe formaty sklepów

4
Podziel się

Od 2021 roku dobrze znane kioski ruchu pod kontrolą PKN Orlen mogą się mocno zmienić. Jest koncepcja trzech nowych formatów sklepów. Cała sieć może rozrosnąć się do około 1500 punktów sprzedaży.

Ruch odżyje pod skrzydłami Orlenu. Prezes zapowiada nowe formaty sklepów
W 2021 roku Ruch czeka rewolucja. (Wikimedia Commons, Henryk Borawski (CC BY-SA 3.0))
bDAHFICt

Po wielu miesiącach negocjacji kilka dni temu PKN Orlen ogłosił przejęcie Ruchu. Obejmie 65 proc. akcji spółki. Przy okazji poniedziałkowej prezentacji strategii Orlenu prezes Daniel Obajtek zdradził kilka informacji na temat przyszłej współpracy.

Ruch przedstawi jeszcze w grudniu nowe formaty sklepów, które zaczną powstawać od początku 2021 roku - zapowiedział.

- Obecnie Ruch posiada około 1 300 punktów sprzedaży. W ciągu roku ich liczba może wzrosnąć do około 1 500. Mamy przygotowane trzy nowe formaty sklepów w zależności od ich kubatury - dodał.

bDAHFICv
Zobacz także: Zostawią w Polsce miliard dolarów. "Potwierdzamy. Budowy trwają"

Szczegóły na razie nie są znane. Wiadomo jedynie, że nowe placówki będą powstawały w punktach, które są najlepiej rokujące, takie jak miejsca po byłych stacjach paliw w centrach miast.

Obajtek zapowiedział jednocześnie, że szczegóły związane z nowymi formatami punktów Ruchu PKN Orlen będzie chciał przedstawić około 10 grudnia.

bDAHFICB

- Jesteśmy przygotowani do 'odpalenia' tego projektu z początkiem 2021 roku, mamy gotowe lokalizacje pod nowe formaty sklepów - dodał.

Szef Orlenu poinformował także, że rozpisany został przetarg na bezobsługowe punkty odbioru paczek, które mają powstawać zarówno w lokalizacjach Ruchu, jak i np. na stacjach PKN Orlen.

- Zakładamy, że w latach 2021-2022 powstanie ich w sumie około 2 tys. - powiedział.

bDAHFICC

Łącznie z obsługowymi punktami odbioru paczek, będzie ich w sumie ponad 3 tys.

Zgodnie z podpisaną w czerwcu umową inwestycyjną, PKN Orlen wejdzie w posiadanie większościowego pakietu udziałów w Ruchu (65 proc.), a pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł.

bDAHFICD

Częścią umowy inwestycyjnej jest też plan restrukturyzacji Ruchu, który opiera się na dwóch kluczowych założeniach: rozwoju spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwoju usług kurierskich, przy optymalizacji dotychczasowej działalności.

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu").

Kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

bDAHFICE
bDAHFICW
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
tezeusz
2 miesiące temu
Kioski RUCHu znikają. Nie wiem na jakich zasadach działają. Ale jest w nich generalnie drogo. Niektóre drobiazgi droższe, niż na stacjach benzynowych. W punkcie koło mnie w zeszłym tygodniu zainstalowano automat do kawy. Pytałem sprzedawczyni, czy ktoś kupuje. Stwierdziła, że nie bo nawet jak ktoś pyta to po usłyszeniu ceny rezygnuje.
prawda
2 miesiące temu
Skończy się narzucanie asortymentu towaru, nie odbieranie zwrotów prasy itp.Do zapłaty krociowe narzuty na utrzymanie cwaniaków. Bardzo się cieszę chociaż nie pracowałam w Ruchu ale mam znajomą, która była bardzo nieszczęśliwa, zostawały jej grosze na pełny ZUS i życie aż zrezygnowała.To był horror.
zadowolony
miesiąc temu
Jak pis coś reformuje,to tylko tylko płakać.
bDAHFICX
Jest dobrze
miesiąc temu
Nie tankuje w Orlenie, nie będę kupował w Ruchu, nie korzystam z Aliora, nie ubezpieczam auta w PZU