Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

PKN Orlen przejmie Ruch. Daniel Obajtek ogłosił termin

26
Podziel się

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek liczy, że uda się do końca tego roku przejąć działalność grupy Ruch. Dawniej charakterystyczne kioski bardzo dobrze prosperowały, ale później biznes podupadł. Nowym otwarciem ma być współpraca z paliwowym koncernem.

PKN Orlen przejmie Ruch. Daniel Obajtek ogłosił termin
Biznes Ruchu zmieni właściciela. (Wikimedia Commons, Henryk Borawski (CC BY-SA 3.0))
bDHIZkTF

Jest coraz bliżej zapowiadanego od dłuższego czasu przejęcia biznesu Ruchu. Nowego ducha w borykający się z długami biznes chce tchnąć PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek w mediach społecznościowych zapowiedział, że powinno dojść do tego jeszcze przed końcem roku.

Próżno szukać podobnego oficjalnego komunikatu spółki, która najważniejsze informacje dotyczące działalności publikuje w systemie ESPI, ale można oczekiwać, że prezes Daniel Obajtek nie rzuca słów na wiatr.

bDHIZkTH

Tym samym, jak zapowiada, już wkrótce w kioskach Ruch będzie można kupić np. hot-dogi i inne artykuły dostępne na stacjach Orlenu.

Prezes wskazuje, że prawomocne rozstrzygnięcie sądu zamyka postępowania układowe prowadzone w grupie Ruch i pozwala na finalizację transakcji.

Zobacz także: Druga fala kryzysu. Ekspert mówi, ile nas będzie kosztować
bDHIZkTN

Przypomnijmy, że Ruch ma wielomilionowe zaległości wobec wydawców prasowych i kredytującego spółkę Alior Banku. Przez długi czas toczyły się wobec spółki dwa postępowania układowe. Jedno rozpoczęte jeszcze we wrześniu 2018 roku, a drugie z lutego ubiegłego roku.

Układ zakładał redukcję ponad 100 mln zł długów. We wrześniu został zatwierdzony przez sąd.

bDHIZkTO

Wcześniej PKN Orlen otrzymał zgodę UOKiK na finalizację transakcji przejęcia. Zostały również ustalone warunki jej realizacji pomiędzy zaangażowanymi podmiotami w ramach umowy inwestycyjnej.

- Mamy konkretny plan rozwoju spółki Ruch, który wzmocni segment detaliczny Grupy Orlen i umożliwi wdrożenie nowych rozwiązań. Jest on gotowy do realizacji. Jednym z nich będzie otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw - wskazuje prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Zgodnie z podpisaną w czerwcu umową inwestycyjną, PKN Orlen ma stać się akcjonariuszem większościowym Ruchu z pakietem 65 proc., a pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł.

bDHIZkTP

Częścią umowy inwestycyjnej jest też plan restrukturyzacji Ruchu, który opiera się na dwóch kluczowych założeniach: rozwoju spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwoju usług kurierskich, przy optymalizacji dotychczasowej działalności.

Ruch jest organizatorem sieci saloników prasowych i kiosków w Polsce, jak również prowadzi działalność w zakresie dystrybucji prasy i książek (w tym sprzedaż internetową), a także usług kurierskich (usługa "Paczka w Ruchu").

Kontroluje również spółki prowadzące działalność w zakresie m.in. zarządzania nieruchomościami, usług wsparcia biznesowego, prenumeraty oraz marketingu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHIZkUi
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
Taka prawda
4 miesiące temu
To jest działanie podobne do ratowania górnictwa przez energetykę. Oczywiście w innej skali ale ewidentnie widać tu palec polityka.
Gwt
4 miesiące temu
Hot dog w gazete bedzie zawijany ?
polak
4 miesiące temu
super pomysł rentowna zarabiająca pieniądze firma kupuje nierentownego bankruta czyżby polityka
bDHIZkUj
8_gwiazdek
4 miesiące temu
Super, Panowie z PiS będą mieli nowe miejsca do dystrybuowania swoich propagandowych gazet
Karolek
4 miesiące temu
Raz do roku przyjeżdżam do Polski. Tankuje na Orlen, wchodze do hali zapłacic, przede mna dwoch panów . Szybko pojdzie, myślę. Pierwszy pan , poprosze Hotdoga, z czym pan sobie zyczy?, a jakie są?.. Parowka z vege, parowka z szynki , parówka Italiana. hmm to poprosze z szynki. Pieknie , z sosem czy bez? eee a jakie są ?..Meksykanski, Amerykanski i Musztardowy... eee to poprosze Meksykanski. super, a w jakie bułeczce podać...? eee a jakie pani ma?.. mamy bułka pszenna i bułka graham.. eee to poprosze graham. pieknie.. juz panu podaje.... i tak sobie stoje w tej kolejce czas mija ale co tam myslę pewno ten przede mna tak samo jak ja chce tylko zaplacic.... Facet od Hotdoga poszedl i slysze jak ten przede mna mowi .. do rachuneczku prosze doliczyc Hot doga... krew mnie po prostu wiecie co?!.. dwoch klientow 25 minut, nie chce myslec o kolejce z pieciu lub wiecej osób. Orlen prowadzi sprzedaz kiełbasek a paliwo to taka dodatkowa rozrywka.
...
Następna strona