Notowania

chemia
25.03.2019 15:35

Sanok Rubber: Decyzje w sprawie przejęć powinny zapaść w 2019 roku

Sanok Rubber rozpoczął rozmowy z kilkoma firmami, które potencjalnie chciałby przejąć, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Interesują nas przejęcia. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć istotny wzrost wartości. Jesteśmy na początku kilku procesów" - powiedział prezes spółki Piotr Szamburski na konferencji prasowej.

Jak podkreślił, chodzi o spółki zagraniczne, przy czym Sanok Rubber szuka partnerów do przejęcia przede wszystkim w Europie.

"Chcemy wzmocnić segmenty poza motoryzacją, czyli przemysł i budownictwo, ale udział motoryzacji w naszych przychodach jest największy, więc nie da się wykluczyć, że przejęcia nastąpią również w tym obszarze. Decydować będą kwestie finansowe" - dodał Szamburski.

Zaznaczył, że decyzje co do kierunku potencjalnych przejęć powinny zapaść przed końcem 2019 roku.

"Strategią spółki jest, żeby nie zadłużać jej zbyt głęboko. Obecnie wskaźnik długu netto do EBITDA znajduje się na poziomie bliskim 1, a przy uwzględnieniu ewentualnej akwizycji uważamy, że bezpiecznym poziomem będzie 2,5" - powiedział prezes Sanok Rubber.

Sanok Rubber Company S.A. zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz