Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SAS Advisors i JP Weber pozyskały dla Classen-Pol 11 mln dofinansowania z NCBR

0
Podziel się

Zespół firmy doradczej SAS Advisors przy wsparciu JP Weber pozyskał dla firmy Classen-Pol grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na prace badawczo-rozwojowe nad najnowocześniejszą na rynku linią do produkcji ościeżnic regulowanych, podał JP Weber. Całkowita wartość projektu sięga kwoty ponad 27 mln zł, w tym ok. 11 mln zł stanowi dofinansowanie z NCBR.

SAS Advisors i JP Weber pozyskały dla Classen-Pol 11 mln dofinansowania z NCBR
bEpGNbsl

Projekt będzie realizowany w ramach konkursu POIR Poddziałanie 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, Konkurs 6/1.1.1/2019, Szybka Ścieżka, podano.

Efektem projektu będzie zwiększona automatyzacja procesu produkcji ościeżnic drzwiowych. Dzięki niej spółka Classen-Pol będzie mogła nie tylko zapewnić wysoką efektywność kontroli produkcji ościeżnic, ale także zaoferować klientom produkt o najwyższej jakości na rynku.

"Jesteśmy doskonałym przykładem na to, że nawet w czasach pandemii koronawirusa, która nieomal całkowicie zamroziła globalną gospodarkę, nie tylko można, ale również trzeba działać i realizować projekty badawczo-rozwojowe. Dzięki dofinansowaniu z NCBR nie tylko rozwijamy własną firmę, chronimy naszych pracowników, ale także pozytywnie wpływamy na polską gospodarkę" - powiedział CEO w Classen-Pol Maciej Górecki, cytowany w komunikacie.

bEpGNbsn

"Dzięki wsparciu z NCBR znacząco zwiększy się nasza przewaga konkurencyjna. Będziemy mogli bardziej elastycznie niż do tej pory realizować zamówienia odbiorców ościeżnic regulowanych i tym samym jeszcze dynamiczniej reagować na popyt rynkowy, poprzez szybkie zmiany asortymentu i zwiększanie wolumenu produkcji" - dodał prokurent w Classen-Pol Jarosław Dymek.

Firma Classen-Pol istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Od 2005 roku firma posiada zatrudniający ponad 600 pracowników zakład produkcyjny w Zwonowicach k. Rybnika (woj. śląskie), w którym wytwarzane są drzwi wewnętrzne oraz listwy przypodłogowe. Obecnie Classen w Polsce tworzą spółki: Classen-Pol S.A - producent skrzydeł drzwiowych, ościeżnic i listew przypodłogowych oraz Classen Floor Systems Sp. z o.o. - dystrybutor paneli podłogowych marki Classen.

bEpGNbsO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)