Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.03.2020 14:35

Sasin: Podejmiemy działania wspierające duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa

Rząd podejmie działania, zmierzające do wsparcia dużych przedsiębiorstw, w tym spółek Skarbu Państwa, w związku z potencjalnym wpływem na ich działalność pandemii koronawirusa, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Straty [związane z pandemią] będą odczuwalne, zarówno dla małych i średnich, jak i dla dużych firm, takich jak KGHM. My się staramy ograniczyć te straty, temu służy procedowana w tej chwili specustawa, która jest dedykowana do mniejszych przedsiębiorstw - małych i średnich przedsiębiorstw. Ale będziemy również z poziomu rządu podejmować działania, żeby wspierać duże firmy, w tym spółki Skarbu Państwa" - powiedział Sasin podczas briefingu zorganizowanego na terenie KGHM Polska Miedź.

Propozycje zawarte w projekcie specustawy w sprawie tzw. Tarczy Antykryzysowej obejmują m.in. zwolnienie z ZUS mikrofirm, których obroty spadły o min. 50%; dopłaty ok. 2 tys. zł do płacy pracownika objętego przestojem lub obniżonym wymiarem pracy, dofinansowanie dla prowadzących działalność gosp. do 90% min płacy, gdy obroty spadną o 80% przez 2 miesiące. Znalazł się tam m.in. także zapis o tym, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otrzyma 6 mld zł na wsparcie dla firm - kapitałowe lub nawet w formie bezzwrotnego finansowania.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

co jest z wamiI lecą kolejne dni, tygodnie, miesiące - przecież nic sie nie dzieje mamy nieprzebrane ilości gotówki.spokojnie to wszystko przejsciowe nic sie nie … Czytaj całość

23-03-2020

oburzonyI oczywiście żadnych szczegółow!!! Siedzą i dumają... Za chwile ludzie ruszą na tych obiboków fantastów. Zaczyna pękać cierpliwość...

23-03-2020

alibabahomeRatujmy swoich : działaczy górników związkowców z solidarności 13tki, 14tki, 500 plus

Rozwiń komentarze (4)