Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm odrzucił senackie veto do ustawy ws. głosowania korespondencyjnego

1
Podziel się

Sejm odrzucił senackie veto do ustawy o zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych, zakładającej ich przeprowadzenie wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Za odrzuceniem veta opowiedziało się 236 posłów, przeciw było 213, wstrzymało się od głosu - 11.

Sejm odrzucił senackie veto do ustawy ws. głosowania korespondencyjnego
bErWMCJh

Ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. stanowi przedłożenie poselskie. Zakłada przeprowadzenie wyborów wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego.

Wyborcy otrzymaliby pakiety wyborcze, które dostarczyłaby do ich skrzynek pocztowych Poczta Polska. Głosowanie odbyłoby się w godz. 6.00-20.00 - wyborcy musieliby wówczas umieścić kopertę zwrotną w specjalnie przygotowanej do tego celu nadawczej skrzynce pocztowej na terenie gminy, w której widnieją w spisie wyborców.

Wymagania, jakim ma odpowiadać skrzynka, określiłby w rozporządzeniu minister ds. aktywów państwowych.

bErWMCJj

Ustawa zakłada też, że w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów z uwzględnieniem granicznych terminów wynikających z konstytucji; najpóźniejszy termin to 23 maja 2020 r.

Sejmu może odrzucić wniosek o odrzucenie ustawy bezwzględną większością głosów (liczba głosów "za" jest większa niż suma "przeciw" i "wstrzymujących się"), w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

bErWMCJK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Zwyciestwo!
rok temu
TKM ponad wszystko z rozumem włącznie ! Żadna siła nas nie pogrąży nawet prawda! Dalej naprzód choćby do piekła!