Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wydłużył obowiązywanie specustawy lotniskowej do 2025 r.

0
Podziel się

Sejm wydłużył termin korzystania z rozwiązań przewidzianych w specustawie lotniskowej do końca 2025 r. Za nowelizacją ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego głosowało 413 posłów, 34 było przeciwnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Sejm wydłużył obowiązywanie specustawy lotniskowej do 2025 r.
bDAWwBit

Zgodnie z nowelą, wydłużony został został termin, który umożliwia zakładającym lotniska, zarządzającym lotniskami, a także Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej korzystanie z rozwiązań przewidzianych w specustawie lotniskowej do końca 2025 r.

Dotychczasowe przepisy umożliwiały korzystanie ze specustawy lotniskowej jedynie do 31 grudnia 2020 r. Wydłużenie tego terminu było konieczne ze względu na kryzys, który dotknął branżę lotniczą z powodu pandemii COVID-19. Jak wskazują prognozy analityków, z drugiej połowy 2020 r., osiągnięcie wskaźników ruchu lotniczego z 2019 r. ma być możliwe dopiero w 2024 r., o ile zachorowania na COVID-19 będą się utrzymywać na niskim poziomie, a pasażerowie będą korzystać z transportu lotniczego.

Wydłużenie terminu korzystania ze specustawy lotniskowej do końca 2025 r. ma pozwolić na podejmowanie i realizację nowych inwestycji dotyczących infrastruktury lotniczej, w tym inwestycji towarzyszących budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

bDAWwBiv

Nowe przepisy mają wejść w życie 31 grudnia 2020 r.

bDAWwBiW
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)