Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Senat poparł zmiany w ustawach podatkowych, dostosowując je do PKWiU

0
Podziel się

Senat poparł wczoraj wieczorem zmiany w ustawach podatkowych dostosowujące przepisy podatkowe do nowej Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU), a także regulujące kwestie obliczeń podatku rencistów, wprowadzając do nich kilka poprawek o charakterze redakcyjnym. Za nowelizacją opowiedziało się 95 senatorów, jeden był przeciwny, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Senat poparł zmiany w ustawach podatkowych, dostosowując je do PKWiU
(Mateusz Wlodarczyk / Forum)
bErNLSOJ

Projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne stanowił przedłożenie rządowe.

Nowelizacja wprowadza zmiany do kilku ustaw, m.in. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatku dochodowym od osób prawnych, ordynacji podatkowej oraz ustawy o podatku od towarów i usług. Ich celem jest dostosowanie przepisów podatkowych do nowej Polskiej Klasyfikacji Towarów i Usług, która powstała w 2015 roku, a obowiązuje od stycznia 2016 roku.

Ma ograniczyć liczbę rocznych obliczeń podatku PIT-40 A, sporządzanych przez organy rentowe dla podatników, u których z obliczenia organu podatkowego wynika nadpłata podatku (organy rentowe nie będą musiały sporządzać PIT-40A w wypadku nadpłaty podatku). Obejmuje też kwestię wnioskowania przez podatnika o niepomniejszanie o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek: rozszerza skuteczność złożonego wniosku na lata następne, aż do jego wycofania.

bErNLSOL

Nakłada na organ podatkowy obowiązek uwzględnienia deklaracji o wycofania wniosku w miesiącu jej złożenia lub najpóźniej w miesiącu następnym. Ponadto dostosuje przepisy podatkowe i usprawnia działania rozliczeniowe.

bErNLSPm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)