Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat wniesie do Sejmu projekt noweli o podatkach i opłatach lokalnych

4
Podziel się

Senat zdecydował o wniesieniu do Sejmu projektu nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, doprecyzowującego przepisy dotyczące zwolnienia gruntów kolejowych od podatku od nieruchomości. Inicjatywę legislacyjną Senatu poparło 52 senatorów, 45 było przeciwnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Senat wniesie do Sejmu projekt noweli o podatkach i opłatach lokalnych
bDzWkKtN

Projekt zakłada, że zwolnione z podatku byłyby tylko budynki i budowle oraz zajęte pod nie grunty wchodzące w skład infrastruktury kolejowej, które udostępniane są przewoźnikom kolejowym, wykorzystywane są do przewozu osób lub tworzą linie kolejowe o szerokości torów większej niż 1 435 mm. Budynki, budowle i grunty wchodzące w skład infrastruktury kolejowej, wykorzystywanych na cele inne niż określone w ustawie o transporcie kolejowym nie byłyby zwolnione z tego podatku.

Rozwiązanie to ma zapobiec unikaniu opodatkowania. W ocenie Senatu, wprowadzone w 2017 r. zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów kolejowych powodują straty finansowe jednostek samorządu terytorialnego z powodu utraconych podatków sięgają rzędu kilku milionów zł rocznie.

Teraz projekt trafi do Sejmu i przejdzie całą ścieżkę legislacyjną.

bDzWkKtP
bDzWkKuq
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
ZK590
2 miesiące temu
czy senat wniesie do sejmu projekt o dokończenie likwidacji podatku od użytkowania wieczystego. W Krakowie 200 właścicieli płaci po ok. 175 złotych za drogę wewnętrzną na posesji z 4 blokami mieszkalnymi.
Trump
2 miesiące temu
ale fajne te baloniki te bombeczki
P od s
2 miesiące temu
Czemu dajecie fotke Dubaju?
bDzWkKur
Damian
2 miesiące temu
Już zaraz będziemy mieli piękne drogi xD Ktoś w to wierzy? To obietnice socjalizmu od zawsze. Tylko kapitalizm (małe i średnie firmy) może zbudować, ale rządy i korporacje tego nienawidzą, bo nie można kraść i rządy nie są potrzebne wtedy, a korpo ma konkurencje i musi się starać. Oddajecie 80% dochodu Państwu, a jesteście niewolnikami już. Taktyka von Socialla: Oszukiwanie w taki sposób, by wzbudzić w przeciwniku przekonanie, że robimy wszystko, żeby to on wygrał.