Notowania

rynek spożywczy
14-01-2019 (17:36)

Sfinks Polska ustalił cenę emisyjną akcji serii P na 1 zł

Warszawa, 14.01.2019 (ISBnews) - Zarząd Sfinks Polska określi cenę emisyjną akcji serii P w ramach oferty bez prawa poboru na 1 zł za sztukę, podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ustala się cenę emisyjną akcji serii P emitowanych na podstawie ww. uchwały zarządu spółki na kwotę 1 zł za jedną akcję serii P. Ustala się termin na zawarcie umów o objęciu akcji serii P do dnia 21 lutego 2019 r. Ustala się termin dokonywania wpłat na pokrycie akcji serii P do dnia 28 lutego 2019 r." - czytamy w raporcie. 

Sfinks Polska podał 9 stycznia br., że nie zawarł umów o objęcie akcji serii P, wobec czego emisja nie doszła do skutku. W związku z niedojściem do skutku emisji akcji w ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego, spółka podała, że rozpoczyna nową subskrypcję akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w celu realizacji zobowiązań wobec kredytodawcy oraz pozyskania finansowania dalszej ekspansji. Podano wówczas także, że główny akcjonariusz i prezes Sylwester Cacek zadeklarował objęcie części lub całości akcji tak, by zamknąć subskrypcję na wymaganym poziomie.

Spółka 10 października 2018 r. informowała, że zarząd podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji 2-6 mln akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w ramach kapitału docelowego. Wcześniej w październiku Sfinks Polska podpisał także nowy aneks do umowy z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ), wydłużający termin uregulowania kredytu inwestycyjnego do 31 sierpnia 2028 r. Jednocześnie na bazie aneksu uzgodniono, że Sfinks do końca ub. roku ma podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł. 

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

 

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2019

Buksy Na SeluWole amerykanskie mieso z krow pasionych na amerykanskich lakach .Dlatego jem w MakDonaldzie !

Rozwiń komentarze (1)