Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Akcje najdroższe w historii. To nie koniec wzrostów?

0
Podziel się:

Potencjalny zysk inwestorów, którzy nie pozbyli się akcji PKP Cargo, sięga niemal 6 tys. złotych.

Spółka dnia: Akcje najdroższe w historii. To nie koniec wzrostów?
(PKP Cargo)

Kurs PKP Cargo w najlepszym dzisiaj momencie rósł o nieco ponad 1,5 procent. Choć wynik ten specjalnie nie wyróżnia spółki na tle rosnących cen akcji na GPW, wystarczył aby notowania PKP Cargo osiągnęły najwyższy poziom w jej historii na warszawskiej giełdzie.

Rekordowa cena za akcję PKP Cargo na poziomie 92,20 złotego oznacza, że kurs największej spółki transportowej notowanej na GPW w Warszawie w stosunku do ceny (emisyjnej równej 68 złotych) z październikowych zapisów wzrósł już o ponad 35 procent.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje PKP Cargo Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Warto przypomnieć, że pojedynczy inwestor w trakcie oferty publicznej PKP Cargo mógł zapisać się na maksymalnie 244 akcje spółki po 68 złotych za walor. To oznacza, że obecnie wartość posiadanych przez niego akcji wzrosła o niemal 6 tysięcy złotych.

Co ważniejsze, zdaniem ekspertów może ona jeszcze wzrosnąć. Analitycy Raiffeisena w połowie stycznia wydali dla akcji PKP Cargo rekomendację kupna, a cenę jednego waloru ustalili na poziomie 103 złotych. To około 12 procent wyżej niż dzisiejszy rekord.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)