Notowania

itg
24.07.2014 11:40

Spółka dnia: Gigantyczna transakcja na akcjach Integera

W jednym zleceniu dwaj inwestorzy wymienili ponad 73 tysiące akcji. Co to oznacza?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Chwilę po 10:00 na akcjach Integera zawarto przez giełdę jedną transakcję na ponad 73 tysiące akcji o wartości ponad 15 milionów złotych. Po nieco ponad godzinie handlu na GPW, tylko KGHM i PKN Orlen generowały większe obroty. Kurs rośnie nawet 5 procent.

Integer zyskuje na wartości ponad 4 procent. Nie jest to wyróżniający wynik na tle całego rynku. Uwagę zwraca za to informacja o wyjątkowo wysokich obrotach. Chwilę po 10:00 było to ponad 15 milionów złotych. Wszystko za sprawą w zasadzie jednej transakcji. Przez rynek przeszło 73215 papierów na łączną kwotę ponad 15 milionów złotych. Cena akcji w tej transakcji to 206 złotych.

Tak duża transakcja powinna zainteresować inwestorów. Przez przypadek dwóch dużych inwestorów nie wymienia się tak dużym pakietem. Albo jest to znak na _ opuszczanie pokładu _, albo wręcz przeciwnie - sygnał, że akcje są na tyle tanie, że warto je kupić. Wydaje się, że tym razem bliższy realizacji jest drugi scenariusz.

Papiery Integera są w trendzie spadkowym już od blisko pół roku. Jeszcze w lutym jeden walor był wyceniany na poziomie 320 złotych. Teraz to niewiele ponad 200 złotych. Tak nisko jak w ostatnich dniach kurs nie był od ponad roku.

Notowania Integera na przestrzeni ostatnich dwóch lat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Po zawarciu transakcji za 15 milionów złotych po cenie 206 złotych za akcję kurs mocno poleciał w górę. Dotychczasowe maksimum sesyjne to 213,95 złotych. To prawie 5 procent powyżej wczorajszego zamknięcia. Nie wykluczone, że lokalne dno mamy za sobą. Jeśli tak miałoby się stać, to potencjał do wzrostów jest bardzo duży.

Akcje Integera są w centrum uwagi nie tylko ze względu na wyjątkową transakcję. Grupa rozpoczęła proces przebudowy modelu finansowania obligacjami na długoterminowy z krótkoterminowego - poinformował Jacek Konior, dyrektor finansowy spółki.

- _ Obecnie mamy wyemitowane papiery z krótkimi terminami zapadalności. Podjęliśmy decyzję, aby dotychczasowe papiery spłacić emitując 3-5 letnie obligacje z wartego 180 mln zł nowego programu emisji obligacji _ - powiedział Konior. - _ Model długoterminowy jest zdecydowanie lepiej dostosowany do długofalowej strategii rozwoju grupy. Dłuższy horyzont spłaty wyeliminuje konieczność ciągłego monitorowania zapadalności obligacji i pozwala pełniej skoncentrować się na bieżącej działalności wspierającej biznes. Ponadto papiery nowej emisji będą notowane na Catalyst _.

W czwartek na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje Integera o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł z terminem zapadalności wyznaczonym na 12 czerwca 2017 r.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: itg, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz