Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

Spółka dnia: Iron Man i Kac Vegas pomogły. Co dalej z zarobkami sieci kin?

0
Podziel się:

Tylko od początku roku, papiery firmy poszły w górę już o 12 procent.

Spółka dnia: Iron Man i Kac Vegas pomogły. Co dalej z zarobkami sieci kin?
(Cinema City)

Nawet o 10 procent mogą w najbliższym czasie pójść w górę akcje Cinema City, wynika z najnowszej rekomendacji Domu Maklerskiego BDM. Tylko od początku roku, wartość papierów właściciela sieci kin poszła w górę już o ponad 12 procent. Analitycy zalecają _ akumuluj _, ale zwracają też uwagę na istotne czynniki ryzyka.

_ Za pomocną wyceny DCF (zdyskontowanych przepływów pieniężnych - red.) uzyskaliśmy wartość 7,52 euro. Wycena porównawcza, oparta na naszych prognozach na lata 2012-2014 dała wartość 7,11 euro. Wycena końcowa jest średnią ważoną z tych metod i wynosi 7,4 euro za akcję - _czytamy w rekomendacji.

Analitycy spodziewają się, że wynik na poziomie EBITDA (zysku przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji), zamknie się w 2013 roku na poziomie 65,25 milionów euro. Rok później będzie to już 71,3 miliona euro, czyli ponad 9 procent więcej.

Wybrane dane finansowe Cinema City. Wartości w milionach euro
- 2010 2011 2012 2013 P 2014 P 2015 P
źródło: Dom Maklerski BDM S.A.
przychody 325,8 267,5 280,7 291,3 307,3 330
EBIT 36,3 24,7 26,8 32,5 37,6 42
zysk netto 30 21,4 25 21,7 25,2 30

_ Decydując się na podtrzymanie pozytywnego zalecenia braliśmy pod uwagę także zwiększone zainteresowanie operatorami multipleksów na rynkach zagranicznych. Zwracamy uwagę, że procesy konsolidacyjne w Europie czy w USA pozytywnie wpływają na poziomy wycen poszczególnych podmiotów - _ napisano w rekomendacji.

Autorzy rekomendacji twierdzą, że drugi kwartał bieżącego roku będzie czwartym z rzędu kwartałem, podczas którego spółka zanotuje wzrost sprzedaży. Od kwietnia do czerwca, liczba sprzedanych biletów miała wzrosnąć o niecałe trzy procent w porównaniu do analogicznego okresu w 2012 roku. Co prawda jest to mniej, niże oczekiwano wcześniej, jednak gorszy wynik wpisuje się w efekt słabszego odbicia na całym polskim rynku.

_ Z zebranych przez nas danych sprzedażowych w Polsce wynika, że w drugim kwartale nie było zdecydowanych liderów sprzedażowych decydujących w istotny sposób o wyniku kwartalnym. Podobnie było w analogicznym okresie 2012 roku. Do najpopularniejszych tytułów należy zaliczyć: Iron Man (3D), Krudowie (3D), Układ Zamknięty lub Kac Vegas III - _ czytamy w raporcie.

Notowania Cinema City od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Analitycy są zdania, że nie widać wyraźnych sygnałów sugerujących na wzrost wyników w segmencie kinowym. Autorzy raportu dodają jednak, że sentyment inwestycyjny wokół Cinema City w najbliższym czasie może ulec poprawie. Chodzi tu przede wszystkim o wspomniane ruchy konsolidacyjne w Europie, w których Cinema City będzie prawdopodobnie uczestniczyć. Innym pozytywnym scenariuszem jest długo wyczekiwana przez inwestorów mniejszościowych polityka dywidendowa, wynika z raportu.

W najbliższym czasie istotna będzie ogólna sytuacja makroekonomiczna. Będzie ona miała wpływ przede wszystkim na sprzedaż z barów kinowych oraz wyświetlanych przed filmami reklam. Ewentualne pogorszenie globalnych nastrojów gospodarczych niekorzystnie przełoży się na wynik spółki i całej branży.

W raporcie czytamy również, że rosnącym zagrożeniem dla Cinema City jest rozwijający się rynek płatnych usług VOD. Obecnie jednak ciężko ocenić, jaki wpływ będzie on miał na wyniki, jednak koszmarna sytuacja wypożyczalni filmowych sugeruje, że VOD w przyszłości może w pewnym stopniu zagrozić również kinom.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)