Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Wycena 25 procent wyższa od kursu. Akcje już drożeją

0
Podziel się

Znakomita rekomendacja zachęciła inwestorów do kupowania papierów PKP Cargo.

Spółka dnia: Wycena 25 procent wyższa od kursu. Akcje już drożeją
(PKP Cargo)
bEqPsYBN

Znakomita rekomendacja wydana przez Espirito Santo Investment Bank zachęciła inwestorów do kupowania akcji spółki PKP Cargo. Potencjał wciąż jest bardzo duży, bo wycena analityków jest ponad 25 procent wyższa od wczorajszego kursu zamknięcia.

Ostatnie miesiące nie były zbyt udane dla akcji największego w Polsce i drugiego w Unii Europejskiej kolejowego przewoźnika towarowego. Kurs spółki od początku roku spadł bowiem o niemal 17 procent. Według analityków Espirito Santo właśnie ostatni spadek kursu stanowi dobrą okazję inwestycyjną.

Zobacz, jak od początku tego roku radzą sobie akcje PKP Cargo Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqPsYBP

W wydanej przez nich rekomendacji zalecili właśnie kupno akcji kolejowej spółki. Ustalona przez ekspertów cena docelowa to 89,86 złotego. Licząc w stosunku do wczorajszego kursu zamknięcia (71,41 złotego) oznaczałoby to ponad 25-procentowy potencjał wzrostu.

Zdaniem Espirito Santo, _ solidny bilans spółki i zdolność do generowania wysokich operacyjnych przepływów pieniężnych powinny pozwolić na realizację znaczących wydatków kapitałowych, a także wypłatę dywidendy (przewidywana stopa dywidendy na 2015 rok to 4,5 procent) oraz potencjalną aktywność firmy w dziedzinie fuzji i przejęć. _

Według Espirito Santo średnia roczna stopa wzrostu zysków netto spółki wyniesie w latach 2014-2017 około 19 procent, dając w 2017 roku wynik na poziomie 480 milionów złotych. W pierwszym kwartale tego roku spółka _ na czysto _ zarobiła natomiast 57,5 miliona złotych przy przychodach na poziomie 1,04 miliarda złotych.

Pierwszą reakcję na pozytywną rekomendację analityków widać już na wykresie PKP Cargo. Akcje spółki - przy obrotach przekraczających już milion złotych - drożeją obecnie o 2 procent.

bEqPsYBV

Zobacz, jak dzisiaj akcje PKP Cargo radzą sobie na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEqPsYCq
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)