Notowania

Strajk w PKP Cargo odwołany. Inwestorzy natychmiast zareagowali

Jak czytamy w komunikacie PKP Cargo, we wtorek zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Dzięki porozumieniu wypracowanemu pomiędzy związkowcami a zarządem PKP Cargo w spółce została odwołana akcja protestacyjna. Odbiło się to akcjach największego kolejowego przewoźnika towarowego w Polsce, które w środę zyskują ponad 6 procent, a ich cena dotarła do poziomu niewidzianego od połowy stycznia.

Jak czytamy w komunikacie PKP Cargo, we wtorek zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej. Związki zawodowe działające przy PKP Cargo zobowiązały się do rozwiązania Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego oraz komitetów na poziomie zakładów spółki. Oznacza to odwołanie zawieszonego do tej pory strajku.

Na mocy porozumienia strony podpiszą do 30 czerwca 2016 roku porozumienie w zakresie wprowadzania zmian warunków wynagradzania w formie protokołów dodatkowych do Zakładowego Układu Zbiorowego dla Pracowników.

Informacja ta wywołała euforię wśród inwestorów. PKP Cargo w środę przed południem zyskuje ponad 6 procent, za pojedyncza akcję trzeba zapłacić ponad 54 złote. To najwięcej od 18 stycznia 2016 roku.

Notowania akcji PKP Cargo w tym roku

Związkowcy w spółce pierwotnie planowali rozpoczęcie strajku na 9 listopada, jednakże komitet strajkowy przesunął jego start na 18 grudnia. Ten również się nie odbył ze względu na zawarte porozumienie, zgodnie z którym strony miały podpisać ugodę do 31 marca 2016 roku. Związkowcy domagali się m.in. podwyżek dla pracowników w wysokości 250 zł netto.

PKP Cargo ujawni raport finansowy 18 marca (piątek). Na razie wiadomo, że jej wynik obniży odpis aktualizujący wartość aktywów o wartości 143,46 mln złotych. Powodem tych strat jest mocny spadek złomu w ostatnich trzech miesiącach roku. Zmiany mają charakter księgowy i pozostają bez wpływu na kondycję finansową spółki. W 2014 roku przewoźnik zarobił 61,285 mln złotych.

Tagi: pkp, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz