Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
11.03.2020 13:13

STX Next rozważa wejście na GPW, aby pozyskać środki na akwizycje

STX Next rozważa ewentualne pozyskanie kapitału na sfinalizowanie planowanych przejęć m.in. poprzez krajową giełdę, poinformował prezes Maciej Dziergwa. Podkreślił, że nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji w kwestii ewentualnego upublicznienia spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Można rosnąć organicznie tak jak my po kilkadziesiąt osób rocznie. Duże środki w takiej branży, jak nasza potrzebne są przede wszystkim do przejęć i rozważamy różne opcje finansowania w tym także wejście na giełdę. Jeżeli miałbym powiedzieć w jakim kraju chcielibyśmy wejść na parkiet, to stawiałbym na GPW w Warszawie. Nie zostały jednak podjęte ostateczne decyzje" - powiedział Dziergwa podczas konferencji prasowej.

Przyznał, że ciekawą opcją przy akwizycji dla spółki jest przejmowanie lokalnych software house'ów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

"Interesują nas mniejsze firmy zatrudniające nie więcej niż 100 specjalistów. Na razie nie uwzględniamy w naszych planach rozwoju ewentualnych przejęć" - dodał Dziergwa.

Prezes wyjaśnił także, że spółka głównie ma klientów z zagranicy.

"Prawie 50% przychodów mamy z Wielkiej Brytanii, a na drugim miejscu są Stany Zjednoczone. Blisko 50% naszych przychodów generują korporacje, około 30% małe i średnie firmy, a pozostałą część startupy" - dodał Dziergwa.

Zwrócił uwagę, że spółka w ubiegłym roku przekroczyła 300 osób w zatrudnieniu i ta dynamika będzie utrzymana w kolejnych okresach.

"Jeżeli chodzi o przychody, to wyniosły one 57,3 mln zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 30% r/r. Nie ujawniamy zysków, ale to prawda, że jest to wysokomarżowy biznes. W tym roku chcemy osiągnąć 80 mln zł przychodów. W naszym planie na 3-5 lat zakładamy osiągnąć 100 mln zł przychodów i 500 osób zatrudnionych" - powiedział także prezes.

Jego zdaniem, Python jako język programowania będzie coraz bardziej popularny i spółka chce pozyskiwać większą liczbę klientów także z Polski.

STX Next to jeden z największych software house'ów w Europie specjalizujący się w języku Python. Firma działa w Polsce od 2005 roku. Obecnie w pięciu biurach, zlokalizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Pile, Łodzi i Gdańsku, współpracuje z ponad 330 osobami.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz