Notowania

notowania miedzi
20.10.2014 08:39

Cena miedzi blisko najniższego poziomu od 6 miesięcy

Uwaga inwestorów skupia się na informacjach o nadwyżce surowca w przyszłym roku i słabnącym wzroście gospodarczym w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź tanieje na giełdzie w Londynie, a jej notowania są blisko najniższych poziomów od 6 miesięcy z powodu rosnących zapasów metalu - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.599,00 USD za tonę, po zniżce o 0,6 procent.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,4 procent do 2,992 USD. W Szanghaju na giełdzie metali tona miedzi zdrożała w dostawach na grudzień o 0,8 procent do 47.110 juanów (7.694 USD) za tonę.

Rosną zapasy miedzi na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Szanghaju. Na dodatek analitycy Goldman Sachs Group Inc. prognozują, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy zapasy metalu będą nadal rosły.

_ - Miedź straciła podstawy z powodu słabych fundamentów _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co.

_ - Uwaga inwestorów skupia się na informacjach o nadwyżce miedzi w przyszłym roku i słabnącym wzroście gospodarczym w Chinach _ - dodaje.

Analitycy oceniają, że PKB Chin wzrósł w trzecim kw. o 7,2 procent wobec wzrostu w drugim kw. o 7,5 procent. Dane na ten temat zostaną opublikowane we wtorek.

Globalna podaż miedzi rafinowanej w 2015 r. przewyższy popyt o 162 tys. ton. W 2014 roku będzie za to deficyt w wysokości 176 tys. ton - wynika z danych CRU.

W ub. tygodniu, w czwartek miedź na LME staniała do 6.535 USD za tonę, najniżej od 15 kwietnia.

Tagi: notowania miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz