Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej. Kurs reaguje na kolejny spadek zapasów

0
Podziel się:

Spadek ilości magazynowanego surowca jest widoczny od 7 tygodni.

Ceny ropy naftowej. Kurs reaguje na kolejny spadek zapasów
(EAST NEWS/SIPA PRESS)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną. Po południu inwestorzy poznają dane o zapasach paliw w USA - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 60,05 USD, po zwyżce o 8 centów.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 5 centów do 63,75 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 1,8 mln baryłek. Na koniec tygodnia zakończonego 5 czerwca zapasy ropy wynosiły w USA 470,6 mln baryłek i były o ponad 90 mln baryłek powyżej średniej 5-letniej na tę porę roku. Dane o zapasach zostaną przedstawione przez Departament Energii USA (DoE) o 16.30.

Notowania ropy brent w tym roku

We wtorek niezależny Amerykański Instytut Paliw (API) podał w swoim raporcie, że amerykańskie zapasy ropy spadły w ubiegłym tygodniu o 2,9 mln baryłek. Zapasy spadają już od 7 tygodni.

Ropa w USA zdrożała podczas poprzedniej sesji o 45 centów do 59,97 USD za baryłkę. Od początku 2015 roku surowiec w USA zdrożał o 13 proc.

Minister ropy Wenezueli Asdrubal Chavez ocenił tymczasem, że rynek ropy ustabilizuje się do końca 2015 r. - Kraje OPEC będą nadal wspierać godziwą cenę ropy - powiedział Chavez podczas zjazdu przedstawicieli sektora petrochemicznego Ameryki Łacińskiej w Maracaibo.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)