Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi mocno spadają, bo Chiny...

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają, bo Chiny importują mniej tego metalu - podają maklerzy.

Ceny miedzi mocno spadają, bo Chiny...
(AP/Fotolink/East News)
bEEfwojp

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają, bo Chiny importują mniej tego metalu - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.188,50 USD za tonę, po spadku notowań o 1,3 procent.

Na giełdzie w Szanghaju, która była nieczynna w czwartek i piątek, miedź w dostawach na grudzień kosztowała w poniedziałek 51.850 juanów (8.472 USD), po wzroście o 0,3 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 1,4 proc. do 3,2740 USD.

W niedzielę generalna administracja celna w Chinach podała, że import rafinowanej miedzi do Chin spadł w sierpniu o 10 proc. wobec lipca i wyniósł 262.942 tony.

bEEfwojr

_ - Import miedzi może nadal spadać, bo dane o jej zużyciu w II połowie roku mogą rozczarować _ - uważa Wu Jianguo, analityk Maike Futures Brokerage Co.

W poniedziałek podano dobre informacje o PMI dla sektora wytwórczego w Chinach. Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł we wrześniu 2013 roku 51,2 pkt. wobec 50,1 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics.

To najwyższy poziom tego wskaźnika od 6 miesięcy. Analitycy spodziewali się we wrześniu indeksu na poziomie 50,9 pkt.

bEEfwojS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)