Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi na światowych rynkach spadają

0
Podziel się:

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na listopad rośnie o 0,8 proc. do poziomu 51 tys. 950 juanów (8476 USD) za tonę.

Ceny miedzi na światowych rynkach spadają
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bEsAkMHp

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po słabszym od oczekiwań odczycie PKB Japonii - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME spada o 0,2 proc. do poziomu 7258 USD za tonę.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na listopad rośnie o 0,8 proc. do poziomu 51 tys. 950 juanów (8476 USD) za tonę. Miedź w dostawach na wrzesień na Comex w Nowym Jorku traci 0,5 proc. i wynosi 3,29 USD za funt.

Produkt Krajowy Brutto Japonii wzrósł w II kwartale 2013 r. o 2,6 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk wobec wzrostu w I kwartale o 3,8 proc. po korekcie. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB w ujęciu zanualizowanym kdk o 3,6 proc.

bEsAkMHr

W ujęciu kwartalnym PKB Japonii po uwzględnieniu zmian sezonowych wzrósł w II kwartale o 0,6 proc., podczas gdy w I kwartale wzrósł o 0,9 proc. po korekcie. Tu spodziewano się wzrostu o 0,9 proc.

Nominalny PKB po uwzględnieniu zmian sezonowych wzrósł w II kwartale kdk o 0,7 proc. po wzroście w I kwartale o 0,6 proc. Tu oczekiwano wzrostu o 1,0 proc.

_ Słabszy od oczekiwań wzrost PKB Japonii ciąży rynkowi. Dane prawdopodobnie dostarczyły części inwestorów dobrego powodu do realizacji zysków po ostatnich wzrostach _ - ocenił Park Jong Beom z Tong Yang Securities w Seulu.

Cena miedzi wzrosła o 3,9 proc. w ubiegłym tygodniu po pozytywnych danych z Chin, szczególnie wysokim odczycie wskaźnika produkcji przemysłowej.

bEsAkMHx
bEsAkMHS
giełda
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)