Notowania

miedź
13.12.2013 08:55

Ceny miedzi w dół. Sprawdź, co się dzieje

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. To reakcja na rekordową produkcję metalu w Chinach. Wpływ na rynki metali ma również zbliżające się posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. To reakcja na rekordową produkcję metalu w Chinach. Wpływ na rynki metali ma również zbliżające się posiedzenie Fed w przyszłym tygodniu - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.195,00 USD za tonę, po spadku o 0,4 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,2 proc. do 3,2890 USD. Miedź w dostawach na luty na giełdzie metali w Szanghaju staniała o 0,4 proc. do 51.340 juanów za tonę (8.454 USD).

Produkcja miedzi w Chinach, które zużywają tego metalu najwięcej na świecie, w listopadzie wzrosła do rekordowego poziomu.

Dobre dane makroekonomiczne napływające z amerykańskiej gospodarki w ostatnim czasie podsyciły tymczasem spekulacje na rynku o możliwym ograniczeniu skali realizowanego przez Fed programu skupu obligacji.

Fed obecnie skupuje miesięcznie aktywa warte 85 mld USD, w tym obligacje skarbowe warte 45 mld USD oraz obligacje MBS za 40 mld USD.

Najbliższe posiedzenie Fed, na którym decydowana będzie przyszłość programu luzowania ilościowego, odbędzie się 17-18 grudnia.

_ - Wysoka produkcja miedzi w Chinach i zbliżające się posiedzenie Fed mają wpływ na rynki metali _ - mówi Xiong Dabiao, analityk Minmetals Futures Co. w Szanghaju.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz