Notowania

miedź
29.07.2014 08:24

Ceny miedzi w górę. Sprawdź, dlaczego

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.140,75 dolarów za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, bo na świecie zwiększa się sprzedaż samochodów, co może wpłynąć na wzrost popytu na metale - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.140,75 USD za tonę, po wzroście o 0,3 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień bez zmian po 3,2425 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień zdrożała o 0,1 proc. do 50.680 juanów (8.195 USD).

Koncern motoryzacyjny Nissan Motor Co. odnotował wyższe przychody w Chinach i zwiększył dostawy samochodów do tego kraju o 21 procent w drugim kwartale - podała spółka w poniedziałek.

Ford Motor Co. poinformował zaś w ub. tygodniu, że zwiększy swoje wydatki na wprowadzenie na świecie 23 nowych modeli samochodów w tym roku. Sprzedaż samochodów koncernu w Chinach wzrosła w I połowie 2014 r. aż o 35 procent.

_ - Sentyment na rynku poprawił się po lepszych od prognoz wynikach kwartalnych największych koncernów motoryzacyjnych, które mogą sygnalizować, że popyt na miedź będzie mocny _ - wskazuje Hwang Il Doo, starszy trader na rynkach metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie spadły od początku 2014 r. o 59 proc. i wynoszą obecnie 150.900 ton.

Cena miedzi wzrosła od początku lipca o 1,6 proc. Może to być 3. z kolei miesiąc zwyżki notowań tego metalu.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz