Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie rosną

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu oczekiwań, że środowy duży spadek notowań może pobudzić popyt w Chinach.

Ceny miedzi w Londynie rosną
(materiały prasowe/kghm.pl)
bDJEBCfF

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną z powodu oczekiwań, że środowy duży spadek notowań może pobudzić popyt w Chinach - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.363,25 USD za tonę, po wzroście o 0,2 procenta. W Szanghaju na giełdzie metali tona miedzi w dostawach na czerwiec zniżkowała o 0,6 proc. i była wyceniana po 59.840 juanów.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj drożeje o 0,2 proc. do 3,7985 USD. W środę miedź na LME staniała o 2,2 proc., najmocniej od 6 marca br.

bDJEBCfH

Analitycy Goldman Sachs obniżyli rekomendację dla surowców do _ neutralnie _ z _ przeważaj _. Uzasadniają to sygnałami, że powolniejszy wzrost gospodarczy w Chinach ma dużo większy negatywny wpływ na rynek metali niż energetyczny.

Popyt na metal w Chinach może w 2012 r. wzrosnąć najsłabiej od kryzysu finansowego w 2008 r. - ocenia Wei Jianghong, prezes Tongling Nonferrous Metals Group Co.

Premier Chin Wen Jiabao wcześniej określił target wzrostu PKB Chin w 2012 r. na 7,5 proc., podczas gdy w ciągu ostatnich 8 lat wynosił on 8 proc. To może oznaczać osłabienie zapotrzebowania na metale.

bDJEBCfN
bDJEBCgi
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)