Notowania

giełda
18.06.2013 08:23

Ceny miedzi w Londynie spadają

We wtorek w USA rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że Fed ograniczy stymulowanie wzrostu gospodarczego. Spowalnia też gospodarka Chin, a to będzie oznaczać słabszy popyt na surowce - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7047,50 USD za tonę, po spadku o 0,5 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na lipiec tanieje o 0,4 proc. do 3,1970 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na październik staniała o 1,2 proc. do 51 tys. 90 juanów (8336 USD) za tonę.

We wtorek w USA rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Decyzja po Fed oraz aktualizacja prognoz gospodarczych zostaną ogłoszone w środę o godz. 20; pół godziny później zaplanowana jest konferencja prasowa prezesa Bena Bernanke.

Inwestorzy liczą na informacje na temat gotowości amerykańskich bankierów centralnych do dalszego utrzymania obecnej bardzo luźnej polityki monetarnej.

Obecnie Fed skupuje papiery, miesięcznie za 85 mld USD, w ramach programów stymulacji wzrostu gospodarczego.

Na rynkach coraz powszechniejsze staje się jednak przekonanie, że jeszcze nawet w trzecim kwartale tego roku bank centralny USA może zdecydować się na pierwsze redukcje skali swojego program odkupu aktywów

_ Na rynkach jest więcej czynników negatywnych niż pozytywnych _ - wskazuje Cao Yanghui, analityk Nanhua Futures Co.

W Chinach podano we wtorek, że ceny nowych domów w maju wzrosły niemal we wszystkich miastach, na czele z dużymi centrami, co sygnalizuje, że podejmowane ostatnio przez rząd działania, które miały schłodzić rynek nieruchomości, nie odstraszyły kupujących.

Tagi: giełda, wiadomości, surowce, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz