Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi wzrosły do najwyższego poziomu od trzech miesięcy

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkowały, osiągając najwyższy poziom od trzech miesięcy, ponieważ silne wzrosty na giełdach wzmocniły na rynku przekonanie, że ożywienie gospodarcze nabiera tempa.

Ceny miedzi wzrosły do najwyższego poziomu od trzech miesięcy
(materiały prasowe/kghm.pl)
bEhwIGlh

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie zwyżkowały, osiągając najwyższy poziom od trzech miesięcy, ponieważ silne wzrosty na giełdach wzmocniły na rynku przekonanie, że ożywienie gospodarcze nabiera tempa - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie rosła czwarty dzień z rzędu, o 1,6 proc., do 7.415,25 USD za tonę. Jest to najwyższa cena tego kontraktu od 30 kwietnia.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na październik wzrósł o 3,0 proc., osiągając cenę 57.940 juanów (8.555 USD), co jest najwyższym poziomem od 4 maja.

bEhwIGlj

_ - Nastroje na rynku miedzi są raczej pozytywne, biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty na giełdach _ - mówi Lai Qiwen, anality Guantong Futures Co. z Pekina.

_ - Rynek obecnie ignoruje utrzymujące się spowolnienie w sektorze wytwórczym Chin _ - mówi Zheng Chao, analityk Everbright Futures Co.

Giełdy azjatyckie odnotowały wzrosty szósty raz w ciągu siedmiu dni, pomimo tego, że wczorajszy raport pokazał spowolnienie wytwórczości Chin, rosnącej najwolniej od siedemnastu miesięcy.

bEhwIGlK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)