Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej w dół. To główne powody

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo słabnie ryzyko interwencji w Syrii. Na rynek powraca też libijska ropa - podają maklerzy.

Ceny ropy naftowej w dół. To główne powody
(roger_melb/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 106,01 USD, po zniżce o 38 centów. Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 36 centów do 108,40 USD za baryłkę.

Prezydent Iranu zaoferował mediacje swego kraju w konflikcie syryjskim. _ - Iran jest gotowy do pomocy w ułatwieniu dialogu między syryjskim rządem a opozycją _ - napisał Hasan Rowhani w artykule opublikowanym w czwartek na stronach internetowych dziennika _ Washington Post _.

Rowhani ostro potępił użycie broni chemicznej na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia. Podkreślił, że _ perła cywilizacji _, jaką jest Syria, stała się areną przerażającej przemocy.

Jest kluczowe, aby amerykańsko-rosyjskie porozumienie ws. likwidacji syryjskiej broni chemicznej weszło w życie oraz by Rada Bezpieczeństwa ONZ była gotowa działać w tej sprawie w przyszłym tygodniu - powiedział zaś w czwartek sekretarz stanu USA John Kerry.

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił, że społeczność międzynarodowa powinna jak najszybciej wypracować _ możliwie najsilniejsze mechanizmy _, które zmuszą władze w Damaszku do oddania swego całego arsenału chemicznego.

_ - Napięcie w Syrii słabnie i to jest bardzo ważne dla rynków _ - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney._ - Pewien wpływ ma tu też sprawa dostaw ropy z Libii _ - dodaje. W Libii produkcja ropy powinna wzrosnąć do 800 tys. baryłek dziennie. Na początku września spadła ona do zaledwie 150 tys. b/d.

W czwartek ropa na NYMEX staniała o 1,68 USD do 106,39 USD/b. Był to największy spadek notowań od 10 września.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)