Notowania

ropa
07.07.2011 08:36

Ceny ropy rosną z powodu spadku jej zapasów

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, bo w USA spadły zapasy tego surowca, a tymczasem gospodarka wykazuje oznaki ożywienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, bo w USA spadły zapasy tego surowca, a tymczasem gospodarka wykazuje oznaki ożywienia - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 80 centów do 97,45 dolarów.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje zaś o 48 centów do 114,10 USD za baryłkę.

W środę Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 3,2 mln baryłek, podczas gdy analitycy spodziewali się spadku o 2,5 mln b.

W czwartek swoje wyliczenia na ten temat poda Departament Energii USA (DoE).

_ - Dane o zapasach ropy i euforia zakupów wspierają wzrosty cen ropy _ - mówi Jonathan Barratt, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Sydney.

_ - Ważniejsze będą jednak dane z rynku pracy. Rynek spodziewa się pozytywnych informacji, a jeśli one nie napłyną, to będzie ostatni gwóźdź do trumny, bo gospodarka Chin spowalnia, a w Europie nadal jest zamieszanie z powodu kryzysu kredytowego _ - dodaje.

Ropa w USA staniała w środę o 24 centy do 96,65 USD/b, najniżej od 1 lipca. Rdr ceny są obecnie wyższe o 32 procent.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: ropa, ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz