Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy spadają, a zapasy surowca w USA niższe

0
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Zapasy surowca w USA są niższe - podają maklerzy.

Ceny ropy spadają, a zapasy surowca w USA niższe
(lagereek/iStockphoto)
bEstWVMB

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 108,30 USD, po zniżce o 7 centów.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 6 centów do 115,20 USD za baryłkę. Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,84 mln baryłek, czyli 0,5 proc., do 360,2 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 0,55 mln baryłek, czyli 0,4 proc. do 129,59 mln baryłek - podał DoE. Departament podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 1,83 mln baryłek, czyli o 0,8 proc., do 216 mln baryłek.

bEstWVMD

Tak zmieniała się cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy

W czwartek ropa na NYMEX zdrożała o 1,1 proc. do 108,37 USD za baryłkę. Był to największy jednodniowy wzrost od 27 sierpnia. W tym tygodniu ropa w USA zdrożała o 0,6 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Ropa tanieje. W centrum zainteresowania Syria Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Na razie nie ma decyzji w sprawie Syrii - podają maklerzy.
Mocny spadek na ropie naftowej. Co z Syrią? Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 104,21 dolarów, po zniżce o 3,44 dolary.
Ceny ropy w Nowym Jorku w dół. Oto główny powód Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo Brytyjczycy odrzucili możliwość interwencji zbrojnej w Syrii - podają maklerzy.
bEstWVNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)