Notowania

ceny ropy naftowej
26.04.2013 08:45

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po raz pierwszy od 7. sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lagereek/iStockphoto)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po raz pierwszy od 7. sesji. Inwestorzy spekulują, że największy od czerwca ub.r. tygodniowy wzrost notowań mógł być przesadzony - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,09 USD, po spadku o 55 centów. Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 41 centów do 103,0 USD za baryłkę.

W czwartek ropa na NYMEX zdrożała o 2,4 proc. po danych z rynku pracy w USA. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła o 16 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 339 tys. - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 350 tys. Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła 3,0 mln w tygodniu, który skończył się 13 kwietnia - podał Departament Pracy. Tutaj analitycy spodziewali się 3,06 mln osób.

_ - Teraz mamy realizację zysków po dużych wzrostach _ - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Asset Management Inc. w Tokio._ - Trend wzrostowy jest całkiem silny. Obecne spadki notowań mogą być chwilowe _ - dodaje. W tym tygodniu ropa na NYMEX zdrożała o 5,9 proc., a od początku roku zdrożała o 1,5 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny miedzi najniżej od 18 miesięcy. Powód? Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadły poniżej 7.000 USD za tonę, po raz pierwszy od 18 miesięcy. To skutek obaw o stan gospodarek, po słabych danych, od Europy i USA po Chiny.
Od tej decyzji zależy przyszłość złotego Jeżeli RPP podejmie decyzję zgodną z rynkowym konsensusem i pozostawi stopy procentowe na obecnym poziomie, to złoty w ciągu całego tygodnia może zyskiwać.
Będzie krótsza sesja? Jest porozumienie Zgodnie z ustaleniami rozpoczęcie sesji dla instrumentów rynku terminowego będzie następowało o godz. 8.45, dla rynku kasowego o godz. 9.00, a zakończenie notowań na obu rynkach o godzinie 17.05.
Tagi: ceny ropy naftowej, ceny ropy, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz