Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran chce wydobywać więcej ropy. Cena surowca spada

0
Podziel się:

Iran może zwiększyć produkcję ropy o 500 tysięcy baryłek dziennie w ciągu tygodnia od zniesienia sankcji.

Iran chce wydobywać więcej ropy. Cena surowca spada
(NWFblogs/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, po tym jak władze Iranu zapowiedziały zwiększenie wydobycia surowca po zdjęciu sankcji - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 46,35 dolara, po zniżce o 77 centów. Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 71 centów do 51,50 dolara za baryłkę.

Irańska agencja prasowa poinformowała, że Iran może zwiększyć produkcję ropy o 500 tysięcy baryłek dziennie w ciągu tygodnia od zniesienia sankcji i o 1 miliona baryłek dziennie w ciągu miesiąca.

- Jeśli Iran jest w stanie zwiększyć produkcję do poziomu, który szacuje, to ceny ropy będą dalej spadać, ponieważ zwiększy to globalną nadprodukcję. Słabsze dane z gospodarek Chin i USA mogą obniżyć popyt - ocenia Hong Sung Ki, analityk z Samsung Futures w Seulu.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lipcu 47,8 pkt. wobec 49,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia Caixin i Markit Economics. Wstępne szacunki wskazywały na odczyt 48,2 pkt. Analitycy spodziewali się zaś, że indeks w lipcu wyniesie ostatecznie 48,3 pkt.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lipcu 50,0 pkt. wobec 50,2 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali PMI na 50,1 pkt.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)