Notowania

ropa
19.10.2011 08:32

Lekkie spadki cen ropy w Nowym Jorku

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po mocnym wzroście podczas poprzedniej sesji o 2,3 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po mocnym wzroście podczas poprzedniej sesji o 2,3 procent - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 5 centów do 88,29 USD.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 6 centów do 111,09 USD za baryłkę.

W środę Departament Energii USA poda swój cotygodniowy raport o zapasach paliw w ub. tygodniu. Analitycy oceniają, że amerykańskie zapasy ropy wzrosły o 2 mln baryłek.

_ - Teraz rynek czeka na jakiś wskaźnik dla ruchu cen _ - mówi David Lennox, analityk rynku surowców w Fat Prophets w Sydney.

_ - Traderzy nie chcą windować cen, biorąc pod uwagę słabe perspektywy gospodarcze dla USA i to, co dzieje się w Europie _ - dodaje.

W środę ropa w USA zdrożała o 1,96 USD do 88,34 USD za baryłkę, najwyższego poziomu zamknięcia od 15 września. W tym roku ceny ropy w USA spadły o 3,7 proc.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: ropa, ropa naftowa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz