Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź tanieje, a giełda w Chinach notuje drugi dzień odbicia

0
Podziel się:

Krach mocno oddziałuje również na cenę miedzi, która tanieje.

Miedź tanieje, a giełda w Chinach notuje drugi dzień odbicia
(Jens Schott Knudsen/Flickr)
bEJuuiKZ

Giełda w Shanghaiu odrabia straty po serii mocnych spadków zapoczątkowanych w połowie czerwca. Za nami druga sesja, podczas której główny indeks chińskiego rynku akcji zyskał ponad 5 procent. Krach mocno oddziałuje również na cenę miedzi.

W ciągu ostatniego miesiąca z rachunków tamtejszych inwestorów zniknęły 3 biliony dolarów. Indeks Shanghai Composite stracił od początku czerwca około 20 procent swojej wartości. W reakcji na sytuację chińskie władze zawiesiły w weekend wprowadzanie akcji nowych spółek do obrotu giełdowego, a firmy brokerskie zobowiązały się skupować akcje.

W środę Shanghai Composite odnotował wzrost blisko 6 procent, co było najlepszym wynikiem od połowy czerwca. Wzrosty nie są jednak spowodowane czynnikami fundamentalnymi. Cześć graczy stwierdziła prawdopodobnie, że mają aktualnie okazję kupić akcje bardzo tanio.

bEJuuiLb

Zobacz, jak wyglądała czwartkowa sesja w Chinach

Krach na chińskiej giełdzie mocno oddziałuje na cenę miedzi. Jej słabość rynek wiąże także z gospodarką, która jest jednym z największych konsumentów miedzi na świecie. Spodziewany mniejszy popyt na czerwony metal dołuje jego cenę.

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje. W dostawach trzymiesięcznych na LME zniżkuje ona o 0,7 proc. do 5.590 USD za tonę. W Nowym Jorku metal ten w dostawach na wrzesień tanieje o 0,3 proc. do 2,545 USD za funt., a na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień rośnie o 0,3 proc. do 40.600 juanów (6.539 USD).

- Ceny metali pozostaną słabe jeszcze przez jakiś czas, ponieważ fizyczny popyt w Chinach rozczarowuje - ocenia Celia Wang z Tianjin Zhongwei Group.

bEJuuiLh
bEJuuiLC
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)