Notowania

notowania miedzi
12.03.2015 08:35

Notowania miedzi. Rynek surowcowy czeka na ważne dane z USA

Słabsze dane ze środy z Chin o produkcji przemysłu i sprzedaży detalicznej to, zdaniem analityków sygnał, że władze tego kraju muszą nadal stymulować wzrost gospodarczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, a inwestorzy czekają na popołudniowe dane z USA - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.773,00 USD za tonę, po zwyżce notowań o 0,8 procent.

O 14.30 zostanie podana liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych w USA w tygodniu zakończonym 7 marca. Analitycy oceniają, że liczba ta wyniosła 305 tys. wobec 320 tys. tydzień wcześniej.

O tej samej porze będą też opublikowane informacje o sprzedaży detalicznej w USA w lutym. Tu analitycy spodziewają się wzrostu o 0,3 proc. po spadku miesiąc wcześniej o 0,8 proc.

Słabsze dane ze środy z Chin o produkcji przemysłu i sprzedaży detalicznej to, zdaniem analityków, sygnał, że władze tego kraju muszą nadal stymulować wzrost gospodarczy.

W Chinach produkcja przemysłowa wzrosła w okresie styczeń-luty o 6,8 proc. rok do roku. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji rdr o 7,7 proc. Wzrost produkcji o 6,8 proc. to najsłabszy wynik od 2009 roku.

Sprzedaż detaliczna w Chinach w okresie styczeń-luty wzrosła rdr o 10,7 proc. wobec spodziewanego wzrostu o 11,6 proc._ - Inwestorzy odbierają te dane jako pozytywną informację, aby wspierać wzrost gospodarczy w Chinach _ - ocenia Jonathan Barratt, ekonomista Ayers Alliance Securities. _ _

_ - A w USA odbicie w gospodarce powinno być kontynuowane _ - wskazuje.

Tagi: notowania miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz